جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

جمعیت شهرهای دارای شبکه گاز استان بوشهر به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

جمعیت شهرهای دارای شبکه گاز استان بوشهر به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد

جمعیت شهرهای دارای شبکه گاز استان بوشهر به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد

جمعیت شهرهای دارای شبکه گاز استان بوشهر به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد

 

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهرگفت: ۸۵ درصد جمعیت شهری استان بوشهر از شبکه گازرسانی برخوردار هستند که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا تا پایان امسال این میزان به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد.
 
غلامعباس حسینی در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه تاکنون افزون بر 2 هزار و 600 کیلومتر شبکه گازرسانی در شهرهای استان بوشهر اجرا شده اظهار داشت: با اجرای این میزان شبکه گازرسانی از 37 شهر این استان 33 شهر گازدار شده‌اند.
 
وی از گازدار بودن 153 هزار خانوار شهری استان بوشهر خبرداد و گفت: طرح گازرسانی به 3 شهر کوهستانی و صعب العبور در دشتستان شامل کلمه، تنگ ارم و بوشکان درحال اجرا است که با تکمیل این طرح‌ها بهره‌مندی جمعیت شهری استان بوشهر از 85 درصد به 98 درصد افزایش می‌یابد.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر به طرح‌های گازرسانی در نقاط روستایی استان بوشهر پرداخت و گفت: گازرسانی به 208 روستای استان بوشهر امسال در دست اجرا‌ست که برای اجرای آن 900 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.
 
حسینی افزود: با تکمیل طرح‌های گازرسانی جمعیت  روستایی برخوردار از گاز استان تا پایان امسال به 70 درصد افزایش می‌یابد.
 
وی با اشاره به اینکه تا‌کنون افزون بر 137 هزار انشعاب گاز در استان بوشهر نصب شده به مصرف گاز در این استان اشاره کرد و  افزود: سالانه 12 میلیارد مترمکعب گاز در استان بوشهر مصرف می‌شود که جایگاه این استان را در کشور به رتبه پنجم کشور  معرفی کرده است.
 
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: با اجرای طرح‌های مختلف گازرسانی  تا پایان برنامه ششم مصرف گاز  در استان بوشهر سالانه به 36 میلیارد متر مکعب افزایش می‌یابد.