جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

جشن و مولودی‌خوانی در ۱۵۰ نقطه بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن و مولودی‌خوانی در ۱۵۰ نقطه بوشهر برگزار می‌شود

جشن و مولودی‌خوانی در ۱۵۰ نقطه بوشهر برگزار می‌شود

جشن و مولودی‌خوانی در ۱۵۰ نقطه بوشهر برگزار می‌شود

 

رئیس شورای هیئت مذهبی شهرستان بوشهر گفت: همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) به همت هیئت مذهبی در ۱۵۰ مسجد و حسینیه در سطح شهرستان بوشهر برنامه‌های جشن و مولودی‌خوانی برگزار می‌شود.
 سیدناصر فاطمی در نشست با مسئولان هیئت‌های مذهبی  بوشهر ضمن تبریک ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) بوشهر با بیان اینکه قرآن کریم پیامبر را به عنوان اسوه حسنه معرفی می‌کند اظهار داشت: ائمه معصومین(ع) مانند پیامبر الگوی تمام نما برای بشریت بوده و تبعیت از آنها سعات انسان در پی دارد.
وی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام حسن مجتبی (ع) را سخاوت وجود آن امام بزرگوار برشمرد و تصریح کرد: سفره کریمانه امام حسن (ع) همیشه گسترده بود و همه مردم بویژه مساکین و یتیمان از آن بهره می‌بردند و این سخاوت وجود باید برای همه الگو باشد.
رئیس شورای هیئت مذهبی شهرستان بوشهر با بیان اینکه امام حسن (ع) با حلم و بردباری سفره‌های کریمانه را پخش می‌کرد گفت: این امام بزرگوار دست فقرا و ایتام را می‌گرفت و به همین سبب به کریم اهل بیت(ع) مشهور است.
فاطمی از برگزاری سفره کریمانه امام حسن (ع) خبر داد و افزود: به مناسبت هفته اکرام و اطعام نیازمندان سفره کریمانه امام حسن مجتبی (ع) در 100 مسجد و حسینیه شهرستان بوشهر برگزار می‌شود.
وی افزود: همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) به همت هیئت مذهبی در 150 مسجد و حسینیه در سطح شهرستان بوشهر برنامه‌های جشن و مولودی خوانی برگزار می‌شود.
 
فاطمی برگزاری 100 ایستگاه صلواتی، چراغانی و نورافشانی کردن مساجد و سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی را از دیگر برنامه های سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) اعلام کرد.