سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

جشنواره گردشگری در شهرهای ساحلی بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره گردشگری در شهرهای ساحلی بوشهر برگزار می‌شود

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری و توریسم با مشارکت بخش خصوصی، جشنواره گردشگری در شهرستان‌های ساحلی استان برگزار می‌شود.

جشنواره گردشگری در شهرهای ساحلی بوشهر برگزار می‌شود

 

ناصر امیرزاده  با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در استان بوشهر اظهار داشت: برای ساماندهی طرح‌های گردشگری 9 دهکده گردشگری در استان بوشهر طراحی شده که امسال این طرح‌ها اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه فاز دوم دهکده گردشگری بوشهر اجرایی شده گفت: در اجرای این مرحله سرمایه‌گذاری در حوزه اقامت‌های شناور، رستوران‌های دریایی، شناورهای پیشرفته گردشگری و اقامت‌گاه‌های مختلف دریایی ایجاد می‌شود.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه مرحله دوم دهکده گردشگری با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده افزود: بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی نیمه دوم امسال این طرح افتتاح می‌شود که زمینه جذب گردشگران داخلی و توریسم به استان بوشهر بیش از گذشته فراهم می‌شود.
امیرزاده از اجرای طرح جشنواره گردشگری در شهرهای ساحلی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی، جشنواره گردشگری در شهرستان‌های ساحلی این استان برگزار می‌کند.
وی زمان برگزاری جشنواره گردشگری ساحلی بوشهر را شهریور امسال دانست و افزود: در اولویت برگزاری جشنواره گردشگری در شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر، این جشنواره در شهرستان کنگان برگزار می‌شود.
امیرزاده با اشاره به تاثیر مستقیم برگزاری چنین جشنواره‌هایی در رونق گردشگری منطقه گفت: این جشنواره گردشگری قرار است به مدت یک ماه برپا باشد و در آن تخفیف ویژه برای گردشگران در بخش‌های مختلف خدماتی و تفریحی در نظر گرفته شده است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان اینکه  بندر کنگان یکی از شهرستان‌های ساحلی مهم استان بوشهر است، افزود: این بندر به سبب داشتن مراکز خرید متعدد، همواره در طول سال مسافران زیادی را به ویژه از استان‌های همجوار به خود جذب می‌کند.
وی با بیان اینکه کنگان با سواحل بسیار زیبا از جاذبه‌های طبیعت‌گردی زیادی برخوردار است، افزود: نزدیکی بندرکنگان به شهرستان عسلویه از دیگر مزیت‌های این شهرستان ساحلی در امر توسعه گردشگری است.
امیرزاده مجاورت کنگان با بندر تاریخی سیراف را بسیار با اهمیت شمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین بنادر صیادی جنوب کشور در کنگان واقع شده و این شهرستان به لحاظ صید و صیادی از رونق بسیار خوبی برخوردار است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر تاکید کرد: تلاش می‌شود از شناورهای صیادی و اسکله‌های آنها در راستای توسعه گردشگری دریایی در استان بوشهر استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: خرید ماهی و میگو از بنادر صیادی استان بوشهر در قالب جشنواره‌های مختلف می‌تواند به توسعه توریسم این مناطق کمک شایانی کند که امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تحقق این امر مهم باشیم.