سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر برگزار شد

جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر برگزار شد

جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر برگزار شد

در چهارمین جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر از 22 فعال حوزه فرش استان تجلیل شد

آیت اله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این جشنواره گفت: به فرموده رهبرمعظم انقلاب، یکی از مواردی که باید در اقتصاد مقاومتی به آن توجه کرد، تولید فرش است که برای گسترش این صنعت، باید با معیارهای بومی بازارهای بین المللی را در دست گرفت.

آقای سالاری استاندار بوشهر نیز بازاریابی را  مهمترین دغدغه تولیدکنندگان صنایع دستی عنوان کرد و گفت: آماده‌ایم خانه فرش را در استان راه اندازی کنیم تا با همکاری مرکز فرش ایران، صادر کنندگان فرش به استان بیایند و بازار تولیدکنندگان استان رونق بگیرد .

رئیس مرکز ملی فرش ایران هم گفت: فرش ایران در رتبه نخست جایگاه جهانی قرار دارد و در 10 ماه امسال چهار هزار تن صادرات فرش دستباف به ارزش 230 میلیون دلار داشتیم .

آقای کارگر همچنین با اشاره به این‌که 480 هزار بافنده فرش بیمه هستند،افزود: طرح بیمه بافندگان فرش از پنج سال پیش اجرا شده و برای سال95 نیز 1704 میلیارد تومان برای بیمه بافندگان فرش پیشنهاد شده است .

همچنین آقای حسینی محمدی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت:در استان 7 هزار بافنده فرش داریم که 1600 نفر آنها بیمه هستند و امسال به220 نفرشان تسهیلات50 میلیون ریالی پرداخت شده است.