سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

جشنواره خلیج فارس در جزیره خارگ افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره خلیج فارس در جزیره خارگ افتتاح شد

جشنواره خلیج فارس در جزیره خارگ افتتاح شد

جشنواره خلیج فارس در جزیره خارگ افتتاح شد

 

همزمان با روز ملی خلیج فارس به منظور پاسداشت این روز مهم و ملی جشنواره خلیج فارس در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و تاریخی در جزیره خارگ افتتاح شد.

به  مناسبت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس جشنواره‌ای تحت عنوان خلیج فارس صبح امروز در جزیره خارگ راه‌اندازی شد.

بخشدار خارگ در آیین راه‌اندازی این جشنواره با بیان نام خلیج فارس با نام استان بوشهر گره خورده است اظهار داشت: استان ساحلی بوشهر با داشتن طولانی‌تری مرز دریایی با خلیج فارس جایگاه مهمی در این آبراه دارد.

محمود رضایی با اشاره به راه‌اندازی جشنواره خلیج فارس در خارگ بیان کرد: ساکنان خارگ همواره در طول تاریخ به درستی از خلیج فارس پاسداری کرده‌اند و نقش خود را در صیانت از این آبراه مهم و استراتژیک  به عنوان رسالت ملی ایفا کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره خلیج فارس در زمینه‌های مختلف است گفت: این جشنواره به منظور گرامیداشت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و تاریخی در جزیره خارگ افتتاح شده است.

بخشدار خارگ با بیان اینکه ساکنان جزیره خارگ در این روز زنجیره انسانی برای صیانت از آبراه خلیج فارس تشکیل دادند افزود: ساکنان و مسئولان جزیره خارگ دست در دست هم در کنار ساحل خلیج فارس زنجیره انسانی تشکیل دادند و آمادگی خود را برای صیانت و دفاع از خلیج فارس اعلام کردند.

رضایی ارائه پوشش‌های قدیم خارگ و عکس‌هایی از بافت قدیمی  این جزیره را از غرفه‌های جشنواره خلیج فارس در خارگ دانست وی بیان کرد: در این جشنواره که با هدف آشنا ساختن مردم از جایگاه خارگ در خلیج فارس برگزار شده است ضمن ارائه اسناد تاریخی خلیج فارس، انواع نان‌های محلی و شیرینی بومی منطقه مانند لگیمات برای بازدید کنندگان پخت می‌شود