سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بوشهر برگزار می‌شود

جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بوشهر برگزار می‌شود

جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در بوشهر برگزار می‌شود

 

مدیرکل حفظ محیط زیست استان بوشهر گفت: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با موضوع حفظ محیط زیست، ترویج و ارتقا سطح کیفی محصولات فرهنگی هنری و سینمایی در حوزه محیط زیست در بوشهر برگزار می‌شود.

حسین دلشب با بیان اینکه شناساندن جایگاه حفاظت محیط زیست از طریق هنر دارای جذابیت خاصی است اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست با ابزار و بیان هنری جشنواره بین المللی فیلم سبز  در بوشهر برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره سبز با هدف شناسایی آثار ارزشمند در توجه بخشیدن به حفاظت محیط زیست و توسعه اگاهی مردم در این حوزه  همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر هدف از برگزاری این جشنواره بین المللی را فرهنگسازی و ارتقا  آگاهی مردم و مسئولان در حوزه حفظ و توسعه محیط زیست دانشت و گفت:  ایجاد زمینه ارتباط هنرمندان و مردم با موضوع حفظ محیط زیست، ترویج و ارتقا سطح کیفی محصولات فرهنگی هنری و سینمایی در حوزه محیط زیست از دیگر اهداف برگزاری جشنواره فیلم سبز است.

وی افزود: سیاست‌های کلی در راستای برگزاری جشنواره فیلم سبز تشویق مشارکت مردم در صیانت از حفظ محیط زیست با استفاده از ابزار سینما و هنرهای تجسمی، برانگیختن درک و باور مسئولان ایران و جهان به ضرورت حفاظت از محیط زیست، تشویق همکاری و مشارکت مردم، هنرمندان و مسئولان در راستای حفاظت از محیط زیست است.

دلشب، با بیان اینکه این جشنواره در دوبخش سینما و هنرهای تجسمی برگزار می‌شود گفت: آثاری که در بخش سینما پذیرفته شده‌اند  فیلم‌های داستانی بلند، داستانی کوتاه، مستند بلند، مستند کوتاه، آثار پویانمایی و در بخش هنرهای تجسمی عکس، کاریکاتو، نقاشی، تصویر سازی و گرافیک،  مجسمه سازی و هنرهای مفهومی است.

وی با اشاره به این موضوع که فیلم‌های راه یافته به پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور  از تاریخ 24 تا 31 اردیبهشت ماه در بوشهر اکران می‌شود تصریح کرد: فیلم‌های این جشنواره در پنج سانس صبح و عصر در سالن سینما کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان بوشهر اکران می‌شود.