سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

جشنواره استانی طنز تنگستان بهمن ماه برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره استانی طنز تنگستان بهمن ماه برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان تنگستان گفت: جشنواره استانی تئاتر طنز تنگستان در بهمن ماه امسال برگزار می‌شود که لازم است زمینه برگزاری آن را به شکل منطقه‌ای و یا کشوری فراهم شود.

جشنواره استانی طنز تنگستان بهمن ماه برگزار می‌شود

 

عادل دهدشتی در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان تنگستان با بیان اینکه فرهنگ هنر جایگاه مهمی در جامعهه دارد اظهار داشت: نگاه دولت تدبیر وامید به مقوله فرهنگ وهنر درتدوین استراتژی وعلاقه مندی به اجرا نگاه ویژه‌ای است.
وی با بیان اینکه وضعیت امروزحوزه هنر نسبت به گذشته تغییرات خوبی کرده است افزود: اگر منصفانه به این مقوله نگاه کنید با قبول تمامی مشکلات و ضعف‌ها به بهتر شدن وضعیت این حوزه نسبت به گذشته صحه می‌گذارید.
فرماندار تنگستان با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های مهم تنگستان در حوزه هنر و فرهنگ استفاده کرد گفت: باید با همراهی و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای حل مشکلاتی که وجود دارد بتوانیم به شکلی بهینه و کارآمد از امکانات استفاده کنیم که این مهم با همراهی قشرهای مختلف مردم تحقق می‌یابد.
دهدشتی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با تعامل و همدلی و با وحدت رویه‌ای که ایجاد می‌شود بتوانیم چالش‌های موجود را برطرف کنیم.
فرماندارتنگستان گفت: شهرستان تنگستان به لحاظ ظرفیت کارهای فرهنگی وهنری بسیار غنی و قابل توجه بوده که برای شناساندن این ظرفیت ها ضروری است تلاش‌های بیشتری صورت پذیرد.
وی نقش جوانان و سازمان‌های مردم نهاد برای فرهنگسازی مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: زمانی کارهای فرهنگی نتیجه مثبتی دارد که جوانان، هنرمندان و تشکل‌های مردم نهاد برگزار کننده آن باشند، این موضوع علاوه بر موفقیت آمیز و ماندگار بودن پروژه فرهنگی مورد نظر، سبب ایجاد انگیزه بین قشر جوان می‌شود.
دهدشتی تاکید کرد: استفاده بهینه از تشکل‌های مردمی و جوانان برای برگزاری همایش‌ها سبب بهتر برگزار شدن آن می‌شود.
فرماندار تنگستان از وجود طرح‌های نیمه تمام فرهنگی هنری در تنگستان خیبرداد و افزود: نظر به وجود پروژه‌های نیم تمام در حوزه فرهنگی در سطح شهرستان از جمله پلاتو، سالن آمفی تئاترمجتمع فرهنگی در بخش مرکزی و بخش دلوار نگاه ما برای تکمیل این پروژه‌های نگاه ویژه‌ای است.
دهدشتی تاکید کرد: دست اندرکاران جشنواره استانی تئاتر طنز تنگستان برگزاری این رویداد در بهمن ماه امسال را در دستور کار خود قرار داده و زمینه لازم و مطلوب برای برگزاری آن را به شکل منطقه‌ای و یا کشوری فراهم کنند.