سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

جشنواره آب در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره آب در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: با توجه به وضعیت بحرانی آب در حوزه کشاورزی و آشامیدنی برای افزایش آگاهی مردم در این عرصه و مصرف بهینه جشنواره آب در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.

جشنواره آب در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود

 

شاهپور در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان بوشهر با تاکید بر پایش افکار و افزایش آگاهی مردم در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در وضعیت بحرانی آب در عرصه کشاورزی و آشامیدنی قرار دارد که در این راستا باید آگاهی مردم بیشتر افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در افزایش آگاهی مردم از وضعیت بحرانی آب باید از تجارب جهانی استفاده شود افزود: تجارب جهانی در این راستا باید پس از بومی سازی در راستا تنویر افکار عمومی بکار برده شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه مشارکتی در عرصه آب دارای قدمت تاریخی صد هزار ساله است تصریح کرد: سازه‌های تاریخی در حوزه آب وجود دارد که برخی از کارشناسان آب استان بوشهر از آن بی اطلاع هستند که در این راستا استفاده از ظرفیت‌های آب بصورت مدیریت مشارکتی دارای قدمت چند صد هزاره است که باید از آن بهره برده شود.
رجایی از انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در اجرای طرح تعادل بخشی و احیا منابع آب استان بوشهر پژوهشگران دانشگاهی با آب منطقه‌ای در راستای انعقاد تفاهم‌نامه مشارکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه طرح پایش افکار عمومی در استان بوشهر اجرایی می‌شود افزود: این طرح در چارچوب همکاری استانداری بوشهر، شرکت آب منطقه‌ای و سازمان‌های مردم نهاد اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از برگزاری جشنواره آب در استان بوشهر خبرداد و  بیان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی آب در حوزه کشاورزی و آشامیدنی برای افزایش آگاهی مردم در این عرصه و مصرف بهینه جشنواره آب در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.
رجایی با تاکید بر افزایش یادگیری مردم در زمینه بهره‌برداری از منابع آب موجود گفت: محتواسازی آموزش‌های ترویجی کشاورزی در چارچوب آب اجتماعی استان بوشهر و تجارب جهانی از برنامه‌های مهم امسال است.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت علمی و تحقیقی دانشگاه‌ها در راستای آموزش‌های بهره‌مندی از آب خاطر نشان کرد: 7 گروه شامل بهره‌برداران، نخبگان، مسئولان، رسانه‌های محلی، دانش‌آموزان، مقامات قضایی و زنان روستایی در پروژه استفاده از ظرفیت منابع آبی مورد مخاطب هستند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه دشت‌های استان بوشهر بیشتر ممنوعه و غیر قابل بهره‌برداری است افزود: دشت‌های ریز و دیر به عنوان دشت پایلوت برای هم‌افزایی کشاورزان و روستائیان در استان بوشهر انتخاب شده هر چند همه دشت‌های استان بوشهر در معرض خطر و ممنوعه قرار دارند.
رجایی از اجرای طرح  مشارکت دانش‌آموزان در نجات آب«داناب» در استان بوشهر پرداخت و گفت: در اجرای این طرح  دانش‌آموزان سه ساله اول متوسطه به تعداد 28 هزار و 710 نفر در این طرح مشارکت می‌کنند.