جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

جزیره خارگ از ۲۲ اسفند میزبان کاروان راهیان نور دریایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جزیره خارگ از ۲۲ اسفند میزبان کاروان راهیان نور دریایی می‌شود

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: برای اعزام راهیان نور دریایی خارگ برنامه‌ریزی ویژه‌ای تدارک دیده شده به گونه‌ای که نخستین کاروان، ۲۲ اسفند به جزیره مقاوم خارگ اعزام می‌شود.

جزیره خارگ از ۲۲ اسفند میزبان کاروان راهیان نور دریایی می‌شود

 

سردار علی رزمجو در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه در حراست و حفاظت از آبراه استراتژیک خلیج فارس توانمند حفاظت و صیانت می‌کند اظهار داشت: کارکنان شجاع منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با انجام رزمایش‌ها و تمرینات با ارتقا توانمندی در امر دفاع از مرزهای دریایی موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به اینکه منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اشرافیت اطلاعاتی کامل در منطقه خلیج فارس دارد تصریح کرد: کارکنان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشرافیت اطلاعاتی کامل در منطقه خلیج فارس، آمادگی‌های عملیاتی از لحاظ نیروی انسانی توانمند و تجهیزات پیشرفته دارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه از امنیت پایدار در آبراه بین‌المللی خلیج فارس خبرداد و افزود: به حمدالله خلیج فارس با حضور قدرتمندانه نیروی دریایی سپاه پاسداران به ویژه منطقه دوم دریایی سپاه از امنیت قابل قبولی برخوردار است.
رزمجو با اشاره به اجرای برنامه‌های راهیان نور خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای برنامه‌های راهیان نور به ویژه در ایام تعطیلات نوروز و نقش مهم اثربخشی آن در بر روی همه اقشار جامعه، سبب شناخت تاریخ حماسی، ایثار و دفاعی شده است.
وی با اشاره به اینکه راهیان نور اثر بخشی مهم فرهنگی در جامعه دارد گفت: راهیان نور از یک ظرفیت‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ حماسه و ایثار و عزت بخشی دفاع مقدس دارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه کاروان راهیان نور به نوعی مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمن است تصریح  کرد: اعزام کاروان راهیان نور، فضای معنوی ایجاد می‌کند که زمینه آشنایی نسل جوان و نوجوان با رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس فراهم می‌کند.
رزمجو، تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی با نسل جوان را از ویژگی‌های راهیان نور دانست و افزود: کاروان راهیان نور دریایی خارگ نقش مهمی در شناساندن نسل جوان از حماسه آفرینی رزمندگان در حراست و حفاظت از جزایر و سواحل دارد.
وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز  گذشته از 15 استان در برنامه راهیان نور دریایی خارگ شرکت کردند گفت: برای اعزام راهیان نور دریایی خارگ برنامه‌ریزی ویژه‌ای تدارک دیده شده به گونه‌ای که نخستین کاروان، 22 اسفند به جزیره مقاوم خارگ اعزام می‌شود.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه  با بیان اینکه اعزام کاروان نور دریایی خارگ تا 13 فروردین ادامه دارد تصریح کرد:  در ایام تعطیلات نوروز  گذشته  4 هزار نفر به  راهیان نور دریایی خارگ اعزام شدند و بیش از 5 هزار نفر از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در خارگ و یادمان شهدای این جزیره استراتژیک بازدید کردند.
رزمجو، از راه‌اندازی نمایشگاه دستاورد دفاع مقدس در خارگ خبرداد و خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه قابلیت و توانمندی امروز نیروی دریایی سپاه و دستاوردهای دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه 4 فروند شناور برای اعزام کاروان راهیان نور تدارک دیده شده گفت: 2 فروند شناور نیرو بر و 2 فروند شناور پشتیبانی و اسکورت در اعزام روزانه 200 نفر فراهم شده است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، روایت از حماسه آفرینی رزمندگان، ارائه بسته‌های  فرهنگی، زیارت قبور مطهر شهدای والامقام، بازدید از یادمان شهداء، کشتی‌های سوخته در خلیج فارس و آثار باستانی و نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس را از برنامه‌های مهم کاروان راهیان نور دریایی خارگ دانست.