سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

جاده وفاق بین شهرهای ساحلی دیر و کنگان ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده وفاق بین شهرهای ساحلی دیر و کنگان ساخته می‌شود

معاون امورعمرانی استاندار بوشهر گفت: پروژه ارتباط شهرهای کنگان، بنک، بردستان، دیر با رویکرد ایجاد محور ساحل گردشگری در نقطه جنوبی استان بوشهر در قالب جاده وفاق بین دو شهرستان دیر و کنگان ساخته می‌شود

جاده وفاق بین شهرهای ساحلی دیر و کنگان ساخته می‌شود

سیدمحمدحسن باستی ظهر امروز در نشست بررسی توسعه راه‌های ارتباطی بین شهرهای ساحلی مناطق جنوبی استان بوشهر با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت سواحل برای توسعه طرح‌های گردشگری اظهار داشت: در این راستا پروژه‌های گردشگری در قالب دهکده و مناطق گردشگری در استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.

وی یکی از راه‌های توسعه و پیشرفت هرشهرستان وجود راه و جاده دسترسی دانست و تصریح کرد: زیرساخت توسعه و پیشرفت مناطق با توسعه راه‌ها محقق می‌شود که در این راستا در استان بوشهر 9 پروژه بزرگراهی اجرایی شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ساخت پروژه جاده وفاق بین دو شهرستان ساحلی دیر و کنگان خبرداد و خاطر نشان کرد:پروژه ارتباط شهرهای کنگان، بنک، بردستان، دیر با رویکرد ایجاد محور ساحل گردشگری در نقطه جنوبی استان بوشهر در قالب جاده وفاق بین دو شهرستان دیر و کنگان ساخته می‌شود.

باستی افزود : ساخت جاده وفاق که مسیر دو بندر دیر و کنگان را از راه ساحلی فراهم می‌کند، ضمن کوتاه شدن مسیر دو شهر اتحاد و وفاق اهالی دو بندر را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ساخت جاده وفاق سبب فراهم شدن توسعه زیرساخت‌های توریستی و گردشگری می‌شود تصریح کرد:  این پروژه ظرف چند هفته آینده با توجه به تعیین دقیق مسیر و تعیین برآورد هزینه‌ها و تهیه اسناد مناقصه اجرایی می‌شود.

 فرماندار کنگان نیز با اشاره به نقش مهم اجرای جاده وفاق در این منطقه افزود: جاده وفاق به طول 7.5 کیلومتر طراحی شده که فاصله دو شهرستان کنگان و دیر را کاهش می‌دهد.

عبدالنبی یوسفی بیان کرد: ساخت این جاده ضمن اینکه سبب کوتاه کردن فاصله دو شهرستان دیر و کنگان می‌شود زمینه  توسعه وفاق، ترویج مناسبت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بین دو شهرستان فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرستان کنگان از ظرفیت مهم ساحل برخوردار است تصریح کرد: ساحل در هر منطقه مهم‌ترین ظرفیت برای اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی محسوب می‌شود که از این حوزه باید بهره‌برداری مطلوب کرد.

یوسفی با تاکید بر این موضوع که جاده ساحلی در محدوده شهر کنگان هم اکنون در مرحله زیر سازی است گفت: از آنجایی که طرح دهکده گردشگری این شهرستان اجرایی شده این جاده می‌تواند بر رونق حوزه گردشگری در این شهرستان بیفزاید.