جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ثبت نام سه هزارو 551نفر جوینده کار بوشهری در سامانه رصد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام سه هزارو 551نفر جوینده کار بوشهری در سامانه رصد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: سه هزار و 551جوینده کار در سامانه رصد در این استان ثبت نام کرده اند که از این شمار یکهزار و 167 فاقد مهارت هستند.

ثبت نام سه هزارو 551نفر جوینده کار بوشهری در سامانه رصد

 

حمیدرضا پناه در کارگروه اشتغال استان بوشهر افزود: از ابتدای سال تاکنون یکهزار و 502نفر جذب فرصت های شغلی شده اند که ثبت سامانه رصد هستند که از این شمار یکهزار و 119نفر در حوزه خدمات، 115 نفر در حوزه صنعت و 90 نفر در حوزه کشاورزی مشغول به کار شده اند.
وی تصریح کرد: از مجموع افراد جذب شده یکهزار و 12 نفر مرد و 490 نفر نیز بانوان هستند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه 26 درصد از افراد جویای کار در استان دارای مدرک کارشناسی هستند گفت: بیش از47 درصد جویندگان کار نیز افراد بیسواد و افراد زیر دیپلم تشکیل می دهند .
پناه گفت: از ابتدای سال تاکنون چهارهزار و 96 فرصت شغلی در استان بوشهر وجود داشته که به دلیل نبود نیروی متخصص لازم در بخشی از این فرصت ها افرادی برای معرفی وجود نداشته است.
مدیرصندوق کار آفرینی امید در استان بوشهر نیز گفت: برغم اینکه اعتبار امسال 40 درصد کاهش داشته است اما تاکنون در زمینه پرداخت تسهیلات نسبت به سال گذشته با افزایش نسبی روبرو بوده ایم.
مرتضی شهبازی افزود: امسال 119 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که این میزان در مدت مشابه پارسال 118 میلیارد ریال بوده است.
وی بیان کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 72 میلیارد تومان تسهیلات توسط این صندوق پرداخت شده است که از این میزان 21 میلیارد تومان به روستاها اختصاص داده شده است.
وی عنوان کرد: اعتبارات یادشده برای مشاغل بسته بندی حبوبات، پرورش شتر مرغ، قالی بافی، بسته بندی خرما و فراورده های لبنی و سبزی، تولید گبه و گلیم، عبا بافی، بسته بندی فرآوری قهوه و فرش پرداخت شده است.