جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ثبت نام سرشماری اینترنتی استان بوشهر از مرز ۴۰ درصد عبور کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام سرشماری اینترنتی استان بوشهر از مرز ۴۰ درصد عبور کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهرگفت: ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان بوشهر به بیش از ۱۳۰ هزار خانوار رسید که این رقم افزون بر ۴۰ درصد است

ثبت نام سرشماری اینترنتی استان بوشهر از مرز ۴۰ درصد عبور کرد

رضا عوض‌پور صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر باتاکید بر توجه به اعتبارات ملی متمرکز اظهار داشت: بخش عمده‌ای از اعتبارات عمرانی استان‌ها نزد وزارتخانه‌ها است که با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در تکمیل و اجرای طرح‌ها از این اعتبارات بهره برده شود.

وی  با بیان اینکه از اعتبارات عمرانی در کشور  7 هزار میلیارد تومان آن بین 31 استان توزیع می‌شود، افزود: از 50 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی 7 هزار میلیارد تومان آن اعتبارات استانی است که بین 31 استان توزیع می‌شود که باید مدیران با تلاش و رایزنی از این اعتبارات برای تکمیل و اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با تاکید بر استفاده مدیران دستگاه‌های اجرایی از اعتبارات ردیف‌های ملی خاطرنشان کرد: سال گذشته 421 میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف‌های ملی برای اجرای طرح‌های عمرانی به استان بوشهر تخصیص یافت که پیش بینی می‌شود امسال این رقم به 667 میلیارد تومان افزایش یابد.

عوض‌پور  با تاکید برفعال شدن کارگروه‌های تخصصی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر تصریح کرد: برای رفع مشکلات حوزه‌های مختلف عمرانی فعال شدن کارگروه‌های تخصصی شورای برنامه‌ریزی توسعه استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از کارگروه‌ها تخصصی، در زمینه‌های مختلف نقش مهمی در پیشبرد اهداف توسعه استان دارند، خاطرنشان کرد:  راهکارهای کارشناسی در این نشست‌ها در اولویت قرار دارد چراکه آمار بالای برگزاری جلسات بدون داشتن خروجی مناسب، بی‌نتیجه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با تاکید بر توجه به حل مشکل بیکاری در استان بوشهر گفت: همان‌گونه که در سرشماری اینترنتی همگان تلاش وافری داشته‌اند باید در حل مشکلات اشتغال جوانان  دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند.

عوض‌پور با اشاره به اینکه استان بوشهر در سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور رتبه نخست دارد، گفت:  تاکنون بیش از 130 هزار خانوار استان بوشهر در سرشماری نفوس و مسکن به‌صورت اینترنتی شرکت کردند که افزون بر 40 درصد خانوارها و 38 درصد جمعیت کل استان را شامل می‌شود.

وی با قدردانی از مشارکت مردم استان بوشهر در سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن تاکید کرد: لازم است کسانی که تاکنون موفق به ثبت نام در این طرح نشده‌اند تا وقت باقی مانده نسبت به ثبت نام اقدام کنند که برای تحقق این مهم دستگاه‌های اجرایی، نهادها، پایگاه‌های مقاومت بسیج، دهیاریها و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان با مراجعه کنندگان همکاری می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر افزود: اکنون در استان بوشهر شهرستان‌های عسلویه، تنگستان، کنگان و دیلم در  رتبه‌های برتر قرار دارند.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ