جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند

تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند

تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند

سردار علی رزمجو شامگاه شنبه در نشست با اکیپ امداد و درمان اعزامی به اربعین حسینی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ضمن تسلیت ایام ماه صفر با اشاره به نقش مهم جامعه پزشکی بسیج استان بوشهر در رسیدگی به مشکلات دردمندان مستضعف جامعه اظهار داشت: پزشکان همراه در مسیر خدمت فعالیت می‌کنند که در این راستا هزاران شهید پزشک خون خود را تقدیم کرده‌اند.

رزمجو خدمات پزشکان در هشت سال دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و با اشاره به نقش مهم پزشکان در عملیات‌های جنگ تحمیلی بیان کرد: اقشار مختلف پزشکی در هشت سال دفاع مقدس و در سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط که مراکز درمانی داشتند مصدومان را درمان می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه با نیروی الهی و خون شهدا و حماسه‌سازی‌های جوانان ایران اسلامی در حال حاضر اقشار مختلف مردم به راحتی به کربلا می‌روند، گفت: حضور پر شور و شعور مردم در مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی نشان می‌دهد که مردم تا چه اندازه به مکتب امام حسین(ع) عشق می‌ورزند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر اینکه مردم ایران اسلامی سختی‌ها و مشکلات بسیاری را تحمل کرده‌اند تا مسیر کربلا و اربعین حسینی هموار شود، افزود: اگر در حال حاضر کاروان‌های اربعین همانند حج تمتع این اجتماع عظیم بوجود می‌آورند ثمره خون دل خوردن‌های امام راحل و خون شهداست.

رزمجو با بیان اینکه در اعتقادات ما خصلت‌ها و خصوصیات پیروان مکتب اباعبدالله(ع) به خوبی دیده می‌شود، خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم مردمی در پیاده‌رویی اربعین حسینی علاوه بر احترام به امام حسین(ع) و پیروان ایشان بوده انس و دیدار گروه‌های مردم بر محور اربعین حسینی است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اربعین حسینی را خاطره‌ای شکوهمند، الهام‌بخش شهادت، حرکت‌آفرین و بیدارآفرین دانست و با اشاره به خدمات ارزشمند جامعه پزشکی استان بوشهر در لایه‌های مختلف اجتماع گفت: اکنون در آستانه اربعین حسینی و همایش عظیم مسلمانان در این آیین تیم‌های پزشکی بسیجی استان بوشهر به مراسم اربعین حسینی اعزام می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه تاریخ در پیشینه بوشهر و بوشهری حماسه‌سازی است، گفت: این حماسه‌ها در عرصه‌های مختلف و عناوین متعدد بوده که یکی از آن حماسه‌سازی بوشهری‌ها در اربعین حسینی است.