جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تیم‌های امدادی، خدماتی و پزشکی برای اعزام به کرمانشاه آماده‌باش هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

تیم‌های امدادی، خدماتی و پزشکی برای اعزام به کرمانشاه آماده‌باش هستند

تیم‌های امدادی، خدماتی و پزشکی برای اعزام به کرمانشاه آماده‌باش هستند

تیم‌های امدادی، خدماتی و پزشکی برای اعزام به کرمانشاه آماده‌باش هستند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، سیدمحمدحسن باستی ظهر دیروز در جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران بوشهر افزود: در پی وقوع زمین لرزه‌ در کرمانشاه و دیگر استان‌های غربی تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف استان بوشهر برای یاری رساندن به حادثه دیدگان به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی با اشاره به این‌که 9 استان به عنوان استان معینِ کرمانشاه تعیین شده، بیان کرد: هنوز از منطقه زلزله‌زده کرمانشاه، به ما اعلام نیاز نکرده‌اند اما دستگاه‌های امدادی تا پایان هفته برای اعزام تیم‌های امدادی و خدماتی و پزشکی آماده‌باش است.

باستی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به نزدیکی به آغاز بارندگی‌ها در استان بوشهر گفت: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی، بارش باران از آذر آغاز می‌شود که ممکن است سبب جاری شدن سیل شود.

معاون امورعمرانی استاندار با تاکید بر توجه به تمهیدات لازم برای جلوگیری از بحران در صورت بروز سیل، تصریح کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم تدابیر لازم را پیش بینی کنند و ایمن سازی تاسیسات را مد نظر داشته باشند تا در صورت بروز سیل از وقوع بحران جلوگیری شود.

باستی با اشاره به اختصاص 50 میلیارد ریال به ایمن سازی خطوط انتقال آب استان بوشهر، گفت: برای بهسازی جاده‌ها نیز 20 میلیارد ریال در اختیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر قرار گرفته است.