جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تکمیل پروژه راه‌آهن در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل پروژه راه‌آهن در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد

استاندار بوشهر گفت: پروژه راه‌آهن بوشهر یک حرکت جدی و پیشران در تحول فعالیت‌های اقتصادی است که تکمیل این پروژه در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.

تکمیل پروژه راه‌آهن در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد

 

مصطفی سالاری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با اشاره به اینکه بانک صنعت و معدن نقش مهمی در عرصه اقتصاد و  صنایع دارد، اظهار داشت: این بانک علاوه بر مشارکت در تامین منابع مالی صنایع و واحدهای تولیدی تمامی امکانات بانک برای برطرف کردن مشکلات زیرساختی از جمله طرح‌های راهسازی و  تامین آب بسیج شده است.
 با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای مزیت‌های مهمی در بخش‌های اقتصادی و صنعتی است، تصریح کرد:  استان بوشهر در مناطق مختلف دارای مزیت‌های گوناگونی است که توقع است با مشارکت بانک‌ها مشکلات و چالش‌های  اقتصادی و صنعتی استان بوشهر برطرف شود.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تجارت دریایی یکی از ظرفیت‌های مهم این استان است، تصریح کرد:  حدود یک قرن پیش به این طرف به سبب اینکه بیش از 50 درصد کالاهای تجاری ایران در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری می‌شود این بندر به عنوان دروازه تجارت کشور محسوب می‌شد.
سالاری با تاکید بر اتصال بندر بوشهر به شبکه ریلی بیان کرد: پروژه راه‌آهن بوشهر یک حرکت جدی و پیشران در تحول فعالیت‌های اقتصادی است که تکمیل این پروژه در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.
وی از متوقف بودن پروژه راه آهن بوشهر خبرداد و گفت: اتصال بندر تجاری بوشهر به شبکه ریلی تحولی در اقتصاد به ویژه در توسعه صادرات محصولات پردازش شده ایجاد می‌کند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر  جز اولویت‌های وزارت راه قرار دارد، افزود: تکمیل پروژه راه‌آهن بوشهر فرصتی برای تولید، صادرات و رونق اقتصادی استان بوشهر و استان‌های در مسیر است.
سالاری حمل و نقل دریایی را ظرفیت دیگر استان بوشهر دانست و با بیان اینکه شناورهای تجاری نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های اقتصادی استان بوشهر دارند، خاطرنشان کرد: به روز شدن ناوگان تجارت دریایی و جایگزین شدن شناورهای مدرن به جای شناورهای سنتی از توقعات مردم این استان است .
وی از تدوین طرح جایگزین شدن شناورهای مدرن به جای شناورهای سنتی خبرداد و گفت:  برای جایگزین حمل و نقل دریایی سنتی  طرحی تدوین  شده تا با همکاری سازمان بنادر و بانک‌های عامل شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در تامین گاز جایگاه مهمی در کشور دارد، افزود: بیش از 60 درصد گاز کشور در استان بوشهر تولید می‌شود که این صنایع فرصت مناسبی برای توسعه صنایع پایین دستی به صنایع پتروشیمی فراهم کرده است.
سالاری با تاکید بر توسعه صنایع پایین دستی صنایع گاز و پتروشیمی در مناطق میانی و شمالی استان بوشهر بیان کرد: برای استقرار صنایع پایین دستی و تکمیل حلقه‌های آن شهرک صنعتی خصوصی ویژه صنایع یاد شده در استان راه‌اندازی می‌شود.
 وی با تاکید بر ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی در استان بوشهر تصریح کرد:  ایجاد پایانه صادرات مواد معدنی از مطالبات معدن‌کاران  استان بوشهر است که می‌توان از اسکله‌های نیمه تمام رها شده در بنادر در این راستا استفاده کرد