سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

تکمیل پروژه‌های مدارس نیمه تمام بوشهر ۶۰ میلیارد ریال مورد نیاز است - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل پروژه‌های مدارس نیمه تمام بوشهر ۶۰ میلیارد ریال مورد نیاز است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز استان بوشهر گفت: برای تکمیل ۳ مدرسه با ۳۳ کلاس درس و ۲ سالن ورزشی در شهرستان بوشهر به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

تکمیل پروژه‌های مدارس نیمه تمام بوشهر ۶۰ میلیارد ریال مورد نیاز است

 

احمد مرادی در بررسی مدارس نیمه تمام شهرستان بوشهر با بیان اینکه تامین فضای آموزشی مطلوب همراه با تجهیزات از اولویت‌های این اداره کل است اظهار داشت: اکنون در استان بوشهر با مشارکت خیران مدارس گوناگونی در شهرها و روستاها در حال ساخت است که تکمیل این پروژه‌ها بخشی از نیاز آموزش و پرورش استان بوشهر تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین زیر ساخت آموزش تامین فضای آموزشی است تاکید کرد: برای تحقق این مهم وزارت آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند مطالبات جامعه را برآورده کند که در این راستا خیران نقش خود را به خوبی نشان داده‌اند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر نقش خیران در ساخت مدارس به ویژه در نقاط کمتر برخوردار مهم دانست و گفت: یک‌هزار و 667 کلاس درس در قالب 441 پروژه آموزشی در استان بوشهر توسط خیران ساخته شده است.
مرادی با بیان اینکه 33 کلاس درس در شهرستان بوشهر در دست ساخت است افزود: این 33 کلاس درس در قالب سه مدرسه در حال ساخت است که برای تکمیل این کلاس‌ها و 2 فضای ورزشی در مدارس به 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی افزود: با تامین اعتبارات مورد نیاز 33 کلاس درس جدید و 2 فضای ورزشی بر فضاهای آموزشی و ورزشی شهرستان بوشهر افزوده می‌شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از ساخت مدرسه 12 کلاسه بنیاد برکت بوشهر اشاره کرد و گفت: این مدرسه عملیات اجرایی آن سال گذشته با 25 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد که از این میزان اعتبار 13 میلیارد ریال آن بنیاد برکت تامین می‌کند.
مرادی تاکید کرد: برای تکمیل مدرسه 12 کلاسه بنیاد برکت بوشهر 12 میلیارد ریال نیاز است.
وی در بازدید از مدرسه 9 کلاسه تنگک بوشهر افزود: مدرسه 9 کلاسه تنگک3 بوشهرکه با اعتبار23 میلیارد ریال توسط اداره کل راه و شهرسازی  اجرا شده برای تکمیل و بهره برداری از آن به 4 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیرکل نوسازی مدارس استان بوشهر با اشاره به اجرای 2 سالن ورزشی در بوشهر گفت: تکمیل سالن ورزشی متوسطه اول دخترانه شاهد بوشهر با زیربنای 700 مترمربع به 4 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و این در حالی است که برای بهره‌برداری از سالن ورزشی دانشگاه دخترانه پردیس بنت الهدی صدر فرهنگیان بوشهر با  زیربنای یک‌هزار و 300 متر مربع نیاز به اعتبارات تملک دارایی است.