سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

تولید ‌رادیو‌دارو ‌‌‌‌‌‌در نیروگاه اتمی بوشهر ‌در فازهای بعدی‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ‌رادیو‌دارو ‌‌‌‌‌‌در نیروگاه اتمی بوشهر ‌در فازهای بعدی‌

تولید ‌رادیو‌دارو ‌‌‌‌‌‌در نیروگاه اتمی بوشهر ‌در فازهای بعدی‌

تولید ‌رادیو‌دارو ‌‌‌‌‌‌در نیروگاه اتمی بوشهر ‌در فازهای بعدی‌

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه آموزش فنی و حرفه‌ای با سازمان انرژی اتمی در مدت ۴ سال ۸ هزار نفر نیروی مهارتی نیروگاه اتمی بوشهر تامین می‌شود.

 سعید زرین‌فر در نشست با رئیس و کارکنان بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان یک ظرفیت ملی و استانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: علاوه بر میزان تولید برق توسط نیروگاه اتمی بوشهر بومی شدن تکنولوژی هسته‌ای توسط متخصصان ایرانی بزرگترین افتخار و سربلندی برای ماست.

وی با اشاره به اینکه در بعد اجتماعی از ابتدای دهه 50 تاکنون نیروگاه اتمی بوشهر بخشی از فرهنگ و گفتمان غالب مردم استان بوشهر است افزود: صنایع نوین هرچه قدر با افکار و زندگی مردم مرتبط باشد بدون شک بر زندگی مردم موثر است به گونه‌ای که امروز مردم به وجود متخصصان و دانشمندان هسته‌ای افتخار می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مهم میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و انرژی اتمی افزود: در خصوص تامین نیروهای کار ماهر و بهبود محیط کسب وکار در استان بوشهر توافقات مهمی منعقد شده است.

زرین‌فر از آموزش 8 هزار نیروی مهارتی در مدت 4 سال در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد و گفت: در راستای انعقاد تفاهم‌نامه آموزش فنی و حرفه‌ای با سازمان انرژی اتمی در مدت 4 سال 8 هزار‌‌ نیروی مهارتی نیروگاه اتمی بوشهر تامین می‌شود.

وی افزود: آموزش این تعداد نیروی کار با مشارکت و استانداردهای مرکز آموزش نیروگاه اتمی بوشهر بدون شک بر فرهنگ کار و بهبود وضعیت کسب و کار در استان موثر است.

معاون استاندار بوشهر از رعایت استانداردها توسط نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان الگوی بهبود وضعیت محیط کسب و کار یاد کرد و افزود: برای توسعه صنایع مشارکت مردم امر مهم و اجتناب‌ناپذیر است و خوشبختانه امروز مردم به نیروگاه اتمی به عنوان یک فرصت و ظرفیت ملی افتخار می‌کنند.

زرین‌فر با تاکید بر آشنایی مردم با ظرفیت‌های نیروگاه اتمی بوشهر خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مردم هرچه بیشتر با مجموعه نیروگاه اتمی بوشهر آشنا شوند و ظرفیت موجود را بیش از پیش بشناسند چون معرفی نیروگاه اتمی بوشهر سبب افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر میزبان 2 ظرفیت ملی در نیروگاه اتمی و پارس جنوبی است بیان کرد: در مجموعه فرهنگی دبیرستان سعادت به منظور تقویت پایگاه مردمی نیروگاه اتمی بوشهر یکی از غرفه‌های این مجموعه تاریخی به نیروگاه اتمی بوشهر اختصاص داده می‌شود.

وی برگزاری همایش‌های همگانی توسط نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان یکی از رسالت‌های اجتماعی نیروگاه در ارتباط با جامعه پیرامونی را ضروری برشمرد و بیان کرد: افزایش اعتماد اجتماعی و توانمند سازی منطقه‌ای در استانها و تمرکز زدایی از امکانات از مهمترین مولفه‌های نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است.

زرین‌فر با تاکید بر توسعه تکنولوژی و صنایع مدرن و دانش بنیان گفت: نیروگاه اتمی بوشهر می‌تواند به عنوان صنایع بالادستی تولید رادیو داروها در پزشکی هسته‌ای در استان بوشهر عمل کند که امیدواریم دراین زمینه در فازهای بعدی نیروگاه اتمی با مشارکت بخش خصوصی فعال شود.

 

 

 

 

 

 

.