سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

تولید گاز در منطقه پارس جنوبی به ۴۷۰ میلیون متر مکعب در روز رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید گاز در منطقه پارس جنوبی به ۴۷۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

تولید گاز در منطقه پارس جنوبی به ۴۷۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

تولید گاز در منطقه پارس جنوبی به ۴۷۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

 

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی گفت: با افزایش روزانه ۲۰۰ میلیون مترمکعب به تولید گاز در منطقه ویژه پارس جنوبی اکنون این رقم به ۴۷۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

یوسفی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس با تاکید بر تقویت پیوند صنعت و دانشگاه اظهار داشت: پارس جنوبی علاوه بر اینکه یک منطقه صنعتی محسوب می‌شود پیوند متعارفی با مراکز دانشگاهی دارد که این مهم باید بیش از پیش تقویت شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر انتقال فناوری پارک علم و فناوری در پارس جنوبی گفت: برای فعال شدن شرکت‌های پارک علم و فناوری قراردادهای گوناگون با این شرکت‌ها منعقد شده که ارزش این قراردادها به رقمی افزون بر 24 میلیارد ریال می‌رسد.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به نقش مهم مشارکت شرکت‌های دانش بنیان  در تسریع فعالیت‌های این منطقه صنعتی و صرفه‌جویی‌های ارزی بیان کرد: قراردادهای منعقد شده  سبب صرفه‌جویی ارزی به میزان 20 هزار دلار شده که نوید بخش آینده درخشان در عرصه فعالیت‌های فناوری است.

یوسفی از افزایش تولیدات گاز در منطقه پارس جنوبی خبرداد و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی تولید گاز در منطقه پارس جنوبی در 2 سال گذشته  از 270 میلیون مترمکعب اکنون به 470 میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وی با اشاره به افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و میعانات گازی از پارس جنوبی بیان کرد: منطقه پارس جنوبی در صادرات محصولات پتروشیمی و میعانات گازی در کشور مقام نخست دارد بگونه‌ای که سال 1393 با ارزش  20 میلیارد دلار صادرات  این محصول داشته است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر نیز با بیان اینکه‌ در این جشنواره 181 طرح از 24 استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد  افزود: 71 داور این طرح‌ها را داوری کرده که 5  طرح واجد شرایط معرفی شدند.

حبیب رستمی با اشاره به راه‌اندازی کمیته علمی این جشنواره بیان کرد: کمیته علمی این جشنواره در 5 کارگروه نفت و گاز، برق و الکترونیک،‌ مکانیک، فرآیند و فناوری اطلاعات فعالیت داشتند.

وی از راه‌اندازی دفتر اشتغال و فناوری در منطقه ویژه پارس جنوبی خبرداد و افزود: این دفتر بستری مناسب برای برقراری ارتباط با پارس جنوبی فراهم کرده است.