جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

تولید فرش دستباف در استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید فرش دستباف در استان بوشهر افزایش می‌یابد

تولید فرش دستباف در استان بوشهر افزایش می‌یابد

تولید فرش دستباف در استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ظرفیت تولید فرش دستباف در استان بوشهر بسیار بالا است که در راستای اقتصاد مقاومتی تولید این محصول افزایش می‌یابد.

ببوالقاسم محمدزاده  برگزاری دوره آموزش منجر به تولید فرش دستباف در استان بوشهر جایگاه این استان در تولید فرش دستباف مهم دانست و اظهار داشت: بیش از هفت هزار و 511 بافنده فرش زیر پوشش شش اتحادیه صنف فرش دستبافت استان بوشهر قرار دارند.

وی از فعالیت 15 شرکت تعاونی فرش دستبافت در استان بوشهر خبرداد و افزود: سالانه 30 هزار متر مربع فرش در این شرکت‌های تعاونی تولید می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تولید فرش دستباف در استان بوشهر خبرداد و گفت: ظرفیت تولید فرش دستباف در استان بوشهر بسیار بالا است که در راستای اقتصاد مقاومتی تولید این محصول افزایش می‌یابد.

محمدزاده با اشاره به اینکه آموزش  نقش مهمی در تولید فرش دستباف می‌شود بیان کرد: در راستای رشد و پیشرفت علمی و عملی بافندگان فرش دستباف، ارتقاء سطح کمی و کیفی فرش‌های تولیدی و حفظ جایگاه فرش در بازارهای هدف، سه دوره آموزش منجر به تولید فرش دستباف در استان بوشهر برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: سه دوره آموزش منجر به تولید فرش دستباف در سطح شهرستان‌های دشتی، دشتستان و گناوه  با همکاری مرکز ملی فرش ایران، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و شرکت‌های تعاونی تولید فرش دستباف برگزار شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه در هر دوره آموزشی 40 نفر از بافندگان شهرستان‌ها شرکت کرده‌اند تصریح کرد: در مجموع 120 نفر در این 3 دوره آموزشی به مدت 122 ساعت شامل‌32 ساعت آموزش عملی و تئوری و 90  ساعت نظارت و آموزش حین بافت با نحوه بافت، شناسایی عیوب فرش و رفع عیوب، حق و حقوق بافنده و رعایت مسائل بهداشتی فردی با هدف ارتقای سلامت بافت و سلامت بافندگان آشنا شدند.