جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

تولید برنامه‌های تلویزیونی محرم در صدا و سیمای مرکز بوشهر کلید خورد - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

تولید برنامه‌های تلویزیونی محرم در صدا و سیمای مرکز بوشهر کلید خورد

تولید برنامه‌های تلویزیونی محرم در صدا و سیمای مرکز بوشهر کلید خورد


تولید برنامه‌های تلویزیونی محرم در صدا و سیمای مرکز بوشهر کلید خورد

تولید برنامه‌های تلویزیونی محرم در صدا و سیمای مرکز بوشهر کلید خورد

سیدحسن ناظر ظهر دیروز در جمع تولیدکنندگان برنامه نوای عاشقی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با بیان اینکه در آستانه ماه محرم برنامه‌های گوناگونی ویژه این ایام و ماه صفر طراحی شده است اظهار داشت: تولید نخستین برنامه تلویزیونی صدا و سیمای مرکز بوشهر ویژه ماه محرم تحت عنوان«نوای عاشقی» آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برنامه نوای عاشقی با مشارکت سپاه امام صادق(ع)، کانون مداحان و شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر، ضبط، تدوین و پخش می‌شود تصریح کرد: برنامه تولیدی نوای عاشقی  مربوط به مداحان و نوحه‌خوانان استان بوشهر است که در قالب مسابقه از سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به اینکه برنامه نوای عاشقی از سوی گروه معارف اسلامی صدا و سیمای مرکز بوشهر تهیه می‌شود افزود: در این برنامه داوران و کارشناسان مداح استان بوشهر مشارکت دارند که هدف اجرای این برنامه شناسایی استعدادهای مداحی این استان است.

ناظر با بیان اینکه برنامه نوای عاشقی به عنوان کارگاه آموزشی برای نوحه‌خوانان به ویژه جوانان محسوب می‌شود گفت: این برنامه 10 قسمتی در ایام ماه محرم و صفر از سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود.

وی با اشاره به مشارکت 16 نفر در برنامه نوای عاشق بیان کرد: از میان 16 نفر شرکت کننده در پایان 4 نفر به عنوان برتر انتخاب و به آنان جوائزی تقدیم می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر از تدوین برنامه‌های ویژه برای ایام محرم و صفر در صدا و سیمای مرکز بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: برنامه شور و شین در 13 قسمت از سیمای مرکز بوشهر پخش می‌شود و در این رابطه تلاش می‌شود برنامه روز عاشورا و تاسوعا به صورت زنده از سیمای مرکز بوشهر پخش شود.

امام جمعه بوشهر نیزبا بیان اینکه نام حسین(ع) با زندگی مردم استان بوشهر عجین است اظهار داشت: این مهم  نشان از توجه مردم ولایت‌مدار این استان به شناخت اهل بیت(ع) است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با قدردانی از توجه صدا و سیما در تحقق این برنامه تصریح کرد: مداحی استان بوشهر سنجیده و معرفت‌زا تدوین و طراحی شده به‌گونه‌ای که عزای حسینی استان بوشهر مورد شناسایی جهانیان است.