جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر ۱.۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی داشته است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر ۱.۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی داشته است‌

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت:از زمان راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر ۱۹ میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید شده که معادل ۱.۵ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی است.

تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر ۱.۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی داشته است‌

 

نیروگاه اتمی بوشهر میزبان نخستین همایش ملی مهندسی قدرت و نیروگاه‌های هسته‌ای با حضور معاون سازمان  انرژی اتمی، فعالان هسته‌ای و دانشجویان و پژوهشگران بود.
معاون سازمان انرژی اتمی  در این همایش علمی با بیان اینکه مجهز شدن کارشناسان نیروگاه اتمی به فناوری های روز و نوین امری مهم و ضروری است اظهار داشت: نیروگاه‌های هسته‌ای ازسطح بسیار بالای فناوری برخوردار هستند و بهره برداری و نگهداری این نیروگاه‌ها مستلزم آشنایی نیروی انسانی با دانش روز است.
محمد احمدیان با بیان اینکه کارشناسان نیروگاه اتمی بوشهر به فناوری و دانش  روز مجهز می‌شوند افزود: با توجه به اینکه نیروگاه‌های هسته‌ای ازسطح بسیار بالای فناوری برخوردار هستند برای بهره‌برداری و نگه‌داری از نیروگاه اتمی بوشهر کارشناسان با دانش روز و فناوری نوین مجهز می‌شوند.
وی با اشاره به مقالات ارائه شده در نخستین همایش ملی مهندسی قدرت و نیروگاه‌های هسته‌ای بیان کرد: مقالاتی که بتوانند راهکاری برای رفع مشکلات نیروگاه اتمی ارائه دهد و در عمل استفاده شود و صاحبانن این مقالات  از تسهیلات تشویقی  برخوردار می‌شوند..
صفوی با بیان اینکه 241 نفر از کارکنان شرکت‌های شهرک صنعتی استان بوشهر با آموزش‌های مهارتی توانمند شدند افزود: رویکرد جدید اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و شرکت شهرکهای صنعتی استان باید برای توسعه همکاریهای مربوط به حوزه آموزش صنعتگران و واحدهای صنعتی باشد.
وی با اشاره به اینکه مهارت‌های شاغلان در واحدهای صنعتی استان بوشهر افزایش می‌‌یابد بیان کرد: با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر سطح مهارت شاغلان در شرکت‌ها و واحدهای صنعتی این استان افزایش می‌یابد.