جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب شیرین‌‌کن استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب شیرین‌‌کن استان بوشهر افزایش می‌یابد

تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب شیرین‌‌کن استان بوشهر افزایش می‌یابد

 

 کیقباد یاکیده در نشست بررسی روند تولید آب آشامیدنی در استان بوشهر با بیان اینکه در سفر وزیر نیرو تاسیسات آب شیرین‌کن بوشهر به بهره‌برداری رسید اظهار داشت:  این طرح که با مشارکت بخش خصوصی اجرایی و افتتاح شد روزانه 10 هزار  متر مکعب به ظرفیت منابع آب بوشهر افزوده شد.
وی با بیان اینکه منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در خارج استان مستقر است خاطر نشان کرد: سد کوثر در استان کهکیلویه و بویر احمد و رودخانه شاپور در استان فارس منابع آب آشامیدنی استان بوشهر هستند که بیش از 90 درصد آب این استان وابسته به منابع یاد شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه  منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در قالب پروژه‌های آب شیرین‌کن طراحی شده خاطر نشان کرد: در استان بوشهر تاکنون مجوز تولید  110 هزار متر مکعب از تاسیسات آب شیرین‌کن طراحی شده که 20 هزار متر مکعب آب در کنگان و بوشهر  در مجموع به ظرفیت 20 هزار متر مکعب به بهره‌برداری رسیده است.
یاکیده با بیان اینکه در سفر وزیر نیرو به استان بوشهر آب شیرین‌کن سیراف عملیات اجرایی آن آغاز شد گفت: با تکمیل این پروژه  روزانه 26 هزار متر مکعب آب تولید و به  سیراف، شهرها و روستاهای شهرستان جم منتقل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب شیرین‌کن افزایش می‌یابد تصریح کرد: مجوز تولید روزانه 35 هزار متر مکعب  از تاسیسات آب شیرین‌کن برای شهر بوشهر صادر شده که با اجرای این پروژه و بهره‌برداری از آن تولید و تامین آب در شهر بوشهر افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی مرکز آبفا 122 بوشهر افزود: با افتتاح مرکز جامع ارتباطات و خدمات  شرکت آبفای بوشهر خدمات گوناگونی شامل اطلاع رسانی، پاسخگویی به مشکلات مشترکان، خدمات فوریتی، خدمات پس از فروش انشعاب، نظر سنجی و رسیدگی به شکایات ارائه می‌شود.