جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

توقیف تفنگداران دریایی آمریکا تکرار شکست آنها در خلیج فارس بود - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف تفنگداران دریایی آمریکا تکرار شکست آنها در خلیج فارس بود

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: با توقیف دو شناور از تفنگداران دریایی آمریکایی در 22دیماه سال گذشته در اطراف جزیره فارسی، شکست آمریکا در خلیج فارس پس 29 سال تکرار شد.

توقیف تفنگداران دریایی آمریکا تکرار شکست آنها در خلیج فارس بود

 

سردار علی رزمجو روز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت حماسه شهدای خلیج فارس در جمع خبرنگاران افزود: شکست اول آمریکا درخلیج فارس در سال 66 در نبرد مستقیم شهدای خلیج فارس با بالگردهای آمریکایی رخ داد. 
وی اضافه کرد: تفاوت برگزاری این آیین با سالهای گذشته درتکرار حماسه شهدای خلیج فارس بعد از 29 سال و تثبیت اقتدار و عزت جمهوری اسلامی است.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ادامه داد: شهدای خلیج فارس با آشنایی ازمکتب سرخ شهادت و یاران امام حسین (ع) رمز بقا و حیات ابدی را دریافتند و صحنه های نبرد در خلیج فارس را رقم زدند.
رزمجو یادآور شد: در نبرد مستقیم با آمریکا حیثیت نظامی استکبار جهانی در اطراف جزیره فارسی به قعر خلیج فارس غرق و اقتدار وعظمتی برای جمهوری اسلامی به وسیله جوانان این آب و خاک خلق ودر طول تاریخ به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه عزت، اقتدار و سیادت دریایی جمهوری اسلامی مرهون خون پاک شهیدان است گفت: در دوران دفاع مقدس حماسه های زیادی خلق شد اما طلایی ترین، زیباترین، به یادماندنی ترین و پرثمرترین این حماسه ها، حماسه نبرد مستقیم با آمریکا بود.
رزمجو با اشاره به شرایط پیچیده خلیج فارس یادآور شد: منطقه دوم نیروی دریایی سپاه یکی از مناطق باسابقه و حماسه ساز سپاه است و آمادگی لازم در ابعاد مختلف برای ارتقای توان بازدارندگی جمهوری اسلامی را دارد.
وی گفت: در امور دفاعی نیز امروز دارای انواع و اقسام سامانه های موشکی با بردهای مختلف، اژدرافکن، مین ریز، جنگ نوین و پدافندی، یگانهای پروازی، سامانه های پهباد در سقف، ارتفاع و ساعت های پروازمتفاوت، سامانه های راداری، جنگال، شنودی با بردهای متفاوت که همواره تحرک و تردد بیگانگان را درخلیج فارس رصد می کنند.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: در کنار ایمان و تقوای الهی و تجهیزات مدرن و پیچیده ای که متناسب با نوع تهدیدها دراختیار داریم امروز توان بازدارندگی جمهوری اسلامی در خلیج فارس بی نظیر، عزت و اقتدار آفرین است.
وی با تاکید بر ایجاد امنیت پایدار در منطقه استراتژیک خلیج فارس بیان کرد: با ایمان و توکل بر خدا و آمادگی لازم از دستاوردهای انقلاب و مرزهای جغرافیایی بویژه خلیج فارس محافظت و آمادگی پاسخگویی به تهدیدهای دشمن را داریم.
رزمجو گفت: استان بوشهر دارای پیشینه و کارنامه حماسی است و حماسه های رزمندگان استان از شهید رئیسعلی دلواری تا سرداران شهید خلیج فارس درخشان و در طول تاریخ به ثبت رسیده است.
وی یادآور شد: افتخار بوشهر و بوشهری برای این است که برای دفاع از دین عزت، شرف و اقتدار کشور از جان خود مایه می گذارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: استان بوشهر خزانه غزلهای دفاعی است و در این غزلها شهدا و جانبازان زیادی ثبت نام و رزمندگان بی شماری جنگیدند.
وی با بیان اینکه شهدا فرهنگ ایثارگری و شهادت را در جمهوری اسلامی و سیمای جهانی آن ترسیم می کنند گفت: دفاع ازفرهنگ غنی ایثار،هویت دینی و فرهنگی در سنگرهای مختلف کشوروجود دارد.
رزمجو بیان کرد: شهدا مسیر حرکت در جامعه اسلامی را ترسیم و شهدای خلیج فارس نیز فرهنگ ایثار و شهادت طلبی را به مسلمانان جهان صادر می کنند.
وی تصریح کرد: لحظه های انقلاب در آبهای خلیج فارس آئینه تمام نمای فضیلت های شهدایی است که از تاسوعا و عاشورا درس آموختند.
رزمجوتشکیل ستاد برگزاری مراسم یادواره شهدای خلیج فارس، برگزاری آئین گلباران محل درگیری شهدای خلیج فارس در اطراف جزیره فارسی از هوا و دریا، برگزاری یادواره در روزهای 14 و 15 مهر در بوشهر، خشت (در کنار مزار شهید شفیعی) و روستای بحیری شهرستان دشتی (درکنار مزار شهید مهدوی و توسلی ) را از جمله برنامه های گرامیداشت شهدای خلیج فارس عنوان کرد.
همچنین در این آیین ازیادواره شهدای خلیج فارس نیز رونمایی شد.