جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

توسعه مهارت آموزی دانشجویان، از اولویت‌های دانشگاه آزاد بوشهر است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه مهارت آموزی دانشجویان، از اولویت‌های دانشگاه آزاد بوشهر است

توسعه مهارت آموزی دانشجویان، از اولویت‌های دانشگاه آزاد بوشهر است

توسعه مهارت آموزی دانشجویان، از اولویت‌های دانشگاه آزاد بوشهر است

اسماعیل عبداللهی در جلسه ستاد هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان ظرفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج علوم در راستای تربیت جوانان ایران اسلامی اظهار داشت: مجموعه دانشگاه آزاد استان بوشهر برای توسعه مهارت آموزی و ارتقاء مهارت دانشجویان از هیچ کوششی فرو گذار نمی‌کند.

وی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری درگرو تربیت افراد ماهر است تصریح کرد:برای حل مشکل بیکاری باید توجه و تمرکز اصلی برهمکاری دانشگاه و آموزش فنی و حرفه‌ای برای تربیت افراد ماهر و پنجه‌های کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای باشد.

عبداللهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد آماده همکاری دبرای توسعه مهارت آموزی دانشجویان است افزود: امروز جامعه‌ای می‌تواند سرپای خود بایستد که به توانایی‌ها و هویت خود اتکا کند و توسعه حوزه فنی و حرفه‌ای یک ضرورت است.

وی با اشاره به اینکه بحث آموزش باید مبتنی برخلاقیت باشد بنابراین فنی وحرفه‌ای می ‌تواند دراین امر سهم مهمی داشته باشد،تاکید کرد: تعامل فنی و حرفه‌ای با دانشگاه توانمندی مهارتی دانشجویان را به دنبال دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به مزیت‌های بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای مردم گفت: جوانان،دانش آموزان و دانشجویان با بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای ضمن  زمینه‌های شکوفایی استعدادهای درونی خود را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در تمام کشورهای پیشرفته دنیا نیروی کار ماهر یک اولویت و شاخص برای توسعه است، اظهار داشت: صنعت کشور ما امروز خالی از نیروهای تکنسین ماهر است و نیاز است برای توسعه کشور به این حوزه  با توسعه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها توجه ویژه داشته باشیم.

عبداللهی  با تاکید بر نقش مهم مهارت در فراهم شدن اشتغال گفت: توسعه مهارت آموزی دانشجویان، از اولویت‌های دانشگاه آزاد بوشهر است.