سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

توسعه استان بوشهر در گرو تکمیل طرح ریلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه استان بوشهر در گرو تکمیل طرح ریلی است

استاندار بوشهر گفت: یکی از مطالبات مهم مردم استان بوشهر تکمیل طرح راه‌آهن بوشهر به شیراز است که مردم، توسعه این استان را در گرو این پروژه می‌دانند.

توسعه استان بوشهر در گرو تکمیل طرح ریلی است

 

 مصطفی سالاری در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه‌آهن بوشهر به شیراز یکی از مطالبات مهم و جدی مردم استان بوشهر است اظهار داشت: عملیاتی شدن طرح ریلی بوشهر با اصلاح طول مسیر و تصویب در کمیسیون مربوطه می‌تواند یکی از خواسته‌های مهم مردم استان بوشهر را برآورده کند.
وی با اشاره به اینکه توسعه استان بوشهر در گرو اجرای خط ریلی است تاکید کرد: مردم استان بوشهر توسعه این استان را در گرو  اجرای خط ریلی و اتصال آن به بنادر از جمله جزیره نگین می‌دانند.
استاندار بوشهر با اشاره به طرح جابه‌جایی فرودگاه بوشهر  افزود: برای تحقق این مهم هر چند کار بسیار پیچیده‌ای است ولی توافقاتی با ارتش شده که برای عملیاتی شدن آن نیاز به هماهنگی‌های لازم با دستور وزیر راه و شهرسازی دارد.
سالاری با تاکید بر تکمیل شدن فاز دوم دانشکده هنر و معماری بوشهر گفت: فاز دوم این دانشکده دارای پیشرفت 60 درصدی است که برای تکمیل نیاز به همکاری و مساعدت است.
وی با اشاره به بازنگری طرح توسعه شهرهای بوشهر و برازجان تصریح کرد: با بازنگری در طرح توسعه شهری مشکل سکونتگاه‌های غیررسمی برطرف می‌شود که در این راستا باید در ضوابط بازنگری لازم صورت بگیرد.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بزرگراه دیلم به گناوه امسال تکمیل می‌شود افزود: برای تسریع در  تکمیل  و بهره‌برداری از این پروژه نیاز به حل مشکل نقدینگی است.
سالاری با اشاره به پروژه بزرگراهی بوشهر به دیر خاطرنشان کرد: این مسیر با مشارکت وزارت نفت در حال اجرا است که برای تسریع در  اجرا و تکمیل این پروژه نیاز به تخصیص اعتباراتی از سوی وزارت راه و شهرسازی است.
وی با تشریح روند اجرای پروژه‌های بزرگراهی استان بوشهر خواستار تامین اعتبار برای تسریع در تکمیل محور بندر ریگ به گناوه شد و گفت: با اجرای طرح کمربندی ریگ به گناوه دو بندر یاد شده را به هم وصل می‌کند که نقش مهمی در  رونق منطقه دارد.