سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

توسعه استان بوشهر بر محور دریا پایه‌ریزی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه استان بوشهر بر محور دریا پایه‌ریزی شد

معاون اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه دریا و سواحل توسعه این استان در اسناد بالادستی بر محور دریا پایه‌ریزی شده است.

توسعه استان بوشهر بر محور دریا پایه‌ریزی شد

 

 سعید زرین‌فر در  آیین اختتامیه نمایشگاه تخصصی  توانمندی‌های دریایی، بندری و صنایع وابسته به آن، با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های استان بوشهر سواحل و دریای خلیج فارس است اظهار داشت: استان بوشهر طولانی‌ترین مرز دریای با خلیج فارس دارد که این مهم ظرفیت استان را برای بهره‌برداری از این عرصه افزایش داده است.
وی با بیان اینکه توانمندی‌های دریایی استان بوشهر در نمایشگاه یاد شده نشان داده شد گفت: این نمایشگاه نقش مهمی در ارائه و نشان دادن قابلیت‌ها، توانمندیها و آخرین دستاوردهای صنایع دریایی و دریانوردی استان بوشهر دارد که این مهم زمینه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را فراهم کرد.
 معاون اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم این نمایشگاه در معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری تصریح کرد:  توسعه استان بوشهر در اسناد بالادستی بر محور دریا پایه‌ریزی شده  و برگزاری این نمایشگاه می‌تواند در زمینه معرفی و شناسائی این قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها بسیار مفید باشد.
زرین‌‌فر با قدردانی از راه‌اندازی نمایشگاه تخصصی  توانمندیهای دریایی، بندری و صنایع وابسته در بوشهر بیان کرد: با توجه به قابلیت‌های حوزه ساحل در استان بوشهر طرح‌های مهمی در این بخش تدوین و اجرایی شده است.
وی  توسعه گردشگری دریایی و ساحلی، تجارت و گسترش فعالیت‌های بندری را از برنامه‌های مهم در حوزه ساحل دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به این توانمندی توسعه زیرساخت‌های بندری از جمله اسکله‌سازی و ترمینال‌های تخصصی بندری در نقاط مختلف استان بوشهر از جمله جزیره نگین بوشهر در حال اجرا است.