جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارگ افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارگ افزایش یافت

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با توسعه زیرساخت‌ها در اسکله‌های نفتی خارگ توان پهلودهی نفتکش‌ها در این اسکله‌‌ها از ۳ فروند به ۱۰ فروند افزایش یافت.

توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارگ افزایش یافت

 

سیدپیروز موسوی در نشست بررسی روند اجرای صادرات نفت از پایانه‌ها و اسکله‌های نفتی خارگ با بیان اینکه تمام فعالیت‌ها در این پایانه توسط نیروهای توانمند وزارت نفت و پایانه نفتی انجام می‌شود اظهار داشت: این شرکت دارای توانمندی بالای در عرصه‌های  مختلف تخصصی، بارگیری نفت خام، پهلودهی نفت‌کش‌ها، بازسازی و نوسازی تاسیسات اسکله‌های ساحلی، فراساحلی و زیردریایی است.
وی با بیان اینکه امکان پهلودهی و جداسازی همزمان نفتکش‌ها  در ترمینال نفتی خارگ  افزایش یافته است افزود: اسکله‌های «آذرپاد و تی» پایانه صادرات نفتی خارگ،  آمادگی پذیرش کشتی‌های نفتکش پهن پیکر  است.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به نوسازی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بزرگ‌ترین پایانه‌های نفتی ایران در خارگ خاطر نشان کرد: با  توسعه زیر ساخت‌ها توان پهلودهی نفتکش‌ها در اسکله‌های پایانه نفتی خارک، از 3 فروند به 10 فروند افزایش یافته است.
موسوی با بیان اینکه گام‌های بسیار مهمی برای توسعه زیرساخت‌های صادرات نفت ایران برداشته شده است افزود: شتاب عملیات ذخیره‌سازی، پهلودهی، بارگیری و تحویل نفت خام به مشتریان تسهیل شده است.
وی با اشاره به بهره جستن از توان و ظرفیت نیروهای متخصص داخلی در بهسازی اسکله نفتی خارگ تاکید کرد: اسکله‌های صادرات نفت ایران در پایانه‌های خارگ توسط نیروهای توانمند داخلی انجام شده و امکان پهلودهی و جداسازی همزمان 10 کشتی در پایانه بین المللی نفتی خارگ ایجاد شده است.