سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تمام ظرفیت‌های استان بوشهر در آمایش سرزمینی لحاظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تمام ظرفیت‌های استان بوشهر در آمایش سرزمینی لحاظ شود

تمام ظرفیت‌های استان بوشهر در آمایش سرزمینی لحاظ شود

تمام ظرفیت‌های استان بوشهر در آمایش سرزمینی لحاظ شود

 

استاندار بوشهر گفت: این استان از ظرفیت‌ها و مشکلات متفاوتی برخوردار است که در تهیه سند آمایش سرزمینی باید تمام ظرفیت‌ها و راهکارهای لازم برای برون رفت از مشکلات ارائه شود.
 مصطفی سالاری  در نشست با مسئولان و مشاوران تهیه سند آمایش سرزمینی استان بوشهر با بیان اینکه طرح آمایش سرزمینی نقش مهمی در تدوین برنامه‌ها و اجرای طرح‌های مختلف دارد اظهار داشت: در تهیه سند آمایش سرزمینی استان بوشهر باید به طور دقیق ظرفیت‌ها، مشکلات، زیرساخت‌ها و راهکارهای لازم برای رسیدن به اهداف مورد نظر ارائه شود.
وی با بیان اینکه شناسایی وضع موجود استان در همه بخش‌ها و پهنه‌های سرزمینی در آمایش باید مورد توجه قرار گیرد گفت: در تهیه سند آمایش سرزمینی باید آینده‌نگری، سیاست‌گذاری و برنامه‌های مورد نیاز استان بوشهر ارائه شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع در روند تهیه و تدوین سند آمایش سرزمینی استان بوشهر افزود: مبنای حرکت برای برنامه‌ریزی‌های آینده، سند آمایش سرزمین است که در این راستا باید با دقت بالا تهیه و تدوین شود.
سالاری با اشاره به نقش سند آمایش سرزمین در توسعه تصریح کرد: تهیه سند آمایش سرزمین مسیر توسعه و پیشرفت هر منطقه دراستان بوشهر براساس آن مشخص می‎شود.
وی با بیان اینکه تدوین آمایش سرزمینی، سند توسعه استان را در افق بلند مدت نشان می‌دهد تاکید کرد: طرح مطالعات آمایش سرزمین، به عنوان یکی از پروژه‌های محوری و کلیدی در استان و به عنوان نخستین سند بالادستی و نقشه راه تمامی فعالیت‌ها به شمار می‌رود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه در سند آمایش سرزمینی استان بوشهر آینده‌نگری و بررسی ظرفیت‌ها خیلی مهم است افزود: در آمایش سرزمینی باید تمامی ظرفیت‌های استان بوشهر از جمله لنج‌داری، ملوانی، مبادلات مرزی، آبزی‌پروری، کشاورزی، آبیاری اراضی، اشتغال در بخش‌های مختلف، فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی و نقش آن در استان بوشهر باید مورد توجه قرار گیرد.
سالاری با اشاره به اینکه سد چم‌شیر نقش مهمی در توسعه کشاورزی شمال استان دارد گفت: در طرح آمایش سرزمینی باید به نقش مهم این سد در تامین آب اراضی کشاورزی و اشتغال توجه ویژه شود.
وی توجه به سکونتگاه‌های شهری و روستایی در آمایش سرزمینی را یک ضرورت دانست و گفت: ظرفیت اشتغال استان بوشهر در آمایش سرزمینی به طور تفکیک بررسی و راهکارهای لازم برای بهره‌برداری از این قابلیت ارائه شود.
استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری استان بوشهر افزود: این ظرفیت باید در سند آمایش سرزمینی مورد توجه قرار گیرد.
سالاری با بیان اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب در آمایش سرزمینی باید نگاه دقیق و هدفمند شود، گفت: با توجه به نیاز به سند آمایش سرزمین برای تدوین و اجرای برنامه‌ها، تکمیل هر چه سریع‌تر این سند جامع امری مهم و ضروری است.