جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تلفات سوانح رانندگی در استان بوشهر ۶ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تلفات سوانح رانندگی در استان بوشهر ۶ درصد افزایش یافت

تلفات سوانح رانندگی در استان بوشهر ۶ درصد افزایش یافت

تلفات سوانح رانندگی در استان بوشهر ۶ درصد افزایش یافت

 

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر گفت: تلفات سوانح رانندگی استان بوشهر سال گذشته با ۶ درصد افزایش نسبت به سال ماقبل آن به ۲۴۹ نفر رسید.
 حمیدرضا علم در نشست کمیته مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان بوشهر با بیان اینکه جاده‌های استان بوشهر ایمن‌تر شده‌اند اظهار داشت: با اجرای طرح‌های راهسازی و چهار خطه شدن محورهای مختلف استان بوشهر ایمنی تردد در جاده‌های استان بوشهر افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی نقش مهمی در افزایش ایمنی تردد خودروها دارد تصریح کرد: سه عامل خودرویی، جاده‌ای و انسانی از عوامل تصادفات معرفی شده که عوامل انسانی بیشترین عامل در تصادفات جاده‌ای استان بوشهر شناسایی شده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر از افزایش شش درصدی تلفات سوانح رانندگی در استان بوشهر خبرداد و گفت: سال گذشته 249 نفر به سبب تصادفات جاده‌ای جان باختند که نسبت به 234 نفر سال ماقبل آن رشد شش درصدی نشان می‌دهد.
علم، با اشاره به اینکه 81 نفر از متوفیان تصادفات جاده‌ای استان بوشهر راکبان موتورسوار بودند گفت: تلفات راکبان موتورسوار در سال گذشته نسبت به سال 1393 بیش از 10 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه 51 درصد از تلفات جاده‌ای استان بوشهر در صحنه تصادف جان باخته‌اند افزود: 124 نفر از متوفیان تصادفات جاده‌ای در سال گذشته به سبب شدت تصادف سر صحنه، 40 درصد  در بیمارستان و 9 درصد در حین انتقال به مراکز درمانی جان باخته‌اند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با اشاره به نقش مهم نصب دوربین کنترل سرعت در کاهش تصادفات گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده در محورهایی که دوربین کنترل سرعت هوشمند نصب شده تصادفات و تلفات جاده‌ای بشدت کاهش یافته است.
علم افزود: 32 درصد تلفات جاده‌ای استان بوشهر به سبب واژگونی خودرو بوده بگونه‌ای که واژگونی خودروها در محورهای استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن 43 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه 38 درصد تلفات جاده‌ای استان بوشهر شبانه رخ داده افزود: تلفات در تصادفات جاده‌ای در سال گذشته 49 درصد خودرویی، 33 درصد موتورسیکلت و مابقی سایر خودروها وناوگان عمومی بوده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشترین تلفات جاده‌ای در محور گناوه به دیلم ثبت شده خاطر نشان کرد: محور اهرم به برازجان بیشترین تلفات راکبان موتور سیکلت بوده و این در حالی است که  تلفات جاده‌ای در محور برازجان به کنارتخته 189 درصد رشد داشته است.