جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تلفات تصادف جاده‌ای در محور دیلم به گناوه ۷۶ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تلفات تصادف جاده‌ای در محور دیلم به گناوه ۷۶ درصد کاهش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: با چهار خطه شدن محور دیلم به گناوه و نصب دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند تلفات و تصادفات جاده‌ای در این محور ۷۶ درصد کاهش یافت.

تلفات تصادف جاده‌ای در محور دیلم به گناوه ۷۶ درصد کاهش یافت

 

 سید حمیدرضا علم در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با بیان اینکه رفع نقاط حادثه خیز از برنامه‌های مهم برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای است اظهار داشت: در این راستا 38 نقطه حادثه‌خیز در محورهای استان بوشهر شناسایی شده که 21 نقطه آن پرحادثه است.
وی از برطرف شدن 5 نقطه از حادثه در محورهای استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: تلاش می‌شود تا 15 اسفندماه امسال 32 نقطه حادثه خیز استان بوشهر رفع مشکل شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه محورهای مواصلاتی استان بوشهر از ایمنی بالایی برخوردار هستند خاطرنشان کرد: با فعال بودن حوزه راهداری و وجود گشت‌های نامحسوس و محسوس پلیس راه در جاده‌ها این محورها نسبت به سال قبل ایمن‌تر شده است.
علم، با بیان اینکه 51 دوربین کنترل سرعت و تخلف در محورهای اصلی استان بوشهر نصب و راه‌اندازی شده گفت: اکنون بیشتر محورهای مواصلاتی استان بوشهر به دوربین  هوشمند کنترل سرعت متصل است که امسال محور ساحلی بوشهر به دیر به این دوربین‌ها مجهز می‌شود.
وی از نصب دستگاه تردد شمار در محورهای استان بوشهر خبرداد و افزود: اکنون این دستگاه‌های در تمامی جاده‌های اصلی استان بوشهر نصب شده به‌گونه‌ای که تعداد دستگاه‌های تردد شمار از 46 دستگاه به 54 دستگاه افزایش یافته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و موثر دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند جاده‌ای در کاهش تصادفات استان بوشهر بیان کرد: با تجهیز محور گناوه به بوشهر به این سیستم‌ها تلفات تصادفی در این محور در 9 ماه امسال 89 درصد کاهش یافت به‌گونه‌ای که تعداد تلفات تصادفات جاده‌ای در محور گناوه به بوشهر از 18 کشته در سال گذشته امسال به 2 کشته کاهش یافته است.
علم با اشاره به اینکه خودروهای شوتی عامل تصادفات تلفاتی در جاده‌های یاد شده بود از کاهش تصادفات در محور گناوه به دیلم خبرداد و گفت: با چهار خطه شدن محور دیلم به گناوه و نصب دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند تلفات و تصادفات جاده‌ای در این محور 76 درصد کاهش یافت.
وی افزود: در 9 ماه امسال در محور یاد شده 12 نفر به سبب تصادفات خودرویی کشته شدند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 32 نفر بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه تمام محورهای استان بوشهر به دوربین‌های کنترل سرعت تجهیز می‌شود تصریح کرد: اکنون تنها دو محور اصلی استان بوشهر از این دوربین‌ها بی بهره است که تلاش می‌‌شود این محورها بزودی به دوربین هوشمند کنترل سرعت مجهز شود.
علم با تاکید بر توسعه خدمات اورژانسی در محورهای استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه محور ساحلی گناوه به بوشهر پرتردد است لازم است پایگاه اورژانس جاده‌ای در این محور مستقر شود.