سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

تقویت صنایع تبدیلی کشاورزی استان بوشهر ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت صنایع تبدیلی کشاورزی استان بوشهر ضروری است

تقویت صنایع تبدیلی کشاورزی استان بوشهر ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برای پیشگیری از زیان تولیدکنندگان بخش کشاورزی، تقویت صنایع تبدیلی در استان و هدایت محصولات به سمت این صنایع باید از برنامه های مسئولان باشد.

آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه بوشهر، افزود: با توجه به کم بارش بودن سال زارعی جاری مسئولان کشاورزان استان را دریابند و مشکلات آنان را به کمترین حد ممکن برسانند. 
وی با اشاره به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر اظهار کرد: برای کاهش ضرر گوجه کاران ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با محصول گوجه فرنگی ضروری است. 
صفایی بوشهری اضافه کرد: استان بوشهر به عنوان دومین استان کم بارش کشور است که از همه مردم، ائمه جمعه و جماعات تقاضا می کنم در نمازهای خود برای طلب باران از خداوند دعا کنند. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشف حجاب در زمان رضاخان گفت: با اجرای این طرح در ایران به تقلید از کشور ترکیه مردم و علما با تجمع در مسجد گوهرشاد نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. 
صفایی بوشهری تصریح کرد: مقام زن آنقدر بالا است که اساس زندگی بشریت برآن استوار است و جهان استعمار برای ضربه زدن به جامعه اسلامی همواره به دنبال از بین بردن این حریم است. 
وی با اشاره به سالگرد دستگیری ملوانان و تفنگداران آمریکایی در آب های خلیج فارس ازسوی نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: این اتفاق یک رویداد کم نظیر در طول تاریخ نیروی دریایی به ویژه در حوزه خلیج فارس است. 
امام جمعه بوشهر گفت: این اقدام جوانان سپاهی توانمندی و اقتدار ایران را به جهانیان نشان داد.