جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

تفاهم‌نامه آموزش قرآنی در زندان‌های استان بوشهر منعقد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

تفاهم‌نامه آموزش قرآنی در زندان‌های استان بوشهر منعقد شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: طرح فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و قرآنی در دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تدوین شده که در این راستا تفاهم‌نامه آموزش قرآنی در زندان‌های استان بوشهر منعقد شد.

تفاهم‌نامه آموزش قرآنی در زندان‌های استان بوشهر منعقد شد

 

 حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در آئین انعقاد تفاهم‌نامه آموزش قرآنی در زندان‌های استان بوشهر با اشاره به نقش مهم انس با قرآن در رشد و کمال انسان در همه عرصه‌ها اظهار داشت: وابسته شدن به قرآن کریم و مانوس شدن با این کتاب آسمانی ضمن اینکه انسان را به رشد و کمال می‌رساند، سبب مصون نگه داشتن انسان‌ها از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
وی با تاکید بر تقویت برنامه‌های فرهنگی مذهبی در جامعه افزود: در این راستا برنامه‌های مهمی تدوین و اجرایی شده که تقویت طرح‌های قرآنی در سطوح مختلف جامعه از جمله دستگاه‌های اجرایی در اولویت قرار دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تقویت  فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تصریح کرد: تقویت فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و قرآنی دستگاه‌های اجرایی استان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این راستا این فعالیت‌ها افزایش می‌یابد.
سروستانی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل زندان‌های استان بوشهر افزود: این تفاهم‌نامه در راستای تقویت فعالیت‌های قرآنی و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی منعقد شده است.
وی توسعه آموزش‌های عمومی روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم برای خانواده‌های زندانیان و سایر موارد آموزشی را از بندهای این تفاهم‌نامه عنوان کرد و افزود: همکاری و مشارکت برای برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سطح ادارات زندان استان و استفاده از ظرفیت شبکه تبلیغی و روحانیون مفسران و اساتید اعزامی برای اجرای جلسات تفسیری و کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی در زندان‌ها  از دیگر موارد دیگر این تفاهم‌نامه است.
مدیرکل زندان‌های استان بوشهر نیز با اشاره به نقش مهم تقویت بنیه اعتقادی و مذهبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت:  برنامه‌ریزی برای آموزش و حمایت همه‌جانبه فرهنگی و دینی از افرادی که به‌دلایل مختلف دچار آسیب‌های اجتماعی و عمل مجرمانه می‌شوند ضروری است.
حمیدرضا حیدری با بیان اینکه در زمینه توسعه فعالیت‌های فرهنگی و علوم قرآنی در زندان‌های استان تلاش شده افزود: امید است با تعامل و همکاری خوب مسئولان زندان‌های استان بوشهر بتوان گام‌های موثری در زمینه اصلاح و تربیت مددجویان برداشته شود