جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد

تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد

تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان گفت: اجرای تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد
 سید علی اصغر هاشمی  در بازدید از روند اجرایی دوره‌های آموزشی مرکز  فنی و حرفه‌ای شهرستان کنگان با تاکید بر توانمند سازی جوانان جویای اشتغال اظهار داشت: با توجه به اینکه جنوب استان از صنعت نفت و گاز برخوردار است، لازمه آن ارائه آموزش‌های متناسب با این صنعت در سطح شهرستان است که با اجرای طرح تفاهمنامه همکاری با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی به عنوان یک سرمایه است افزود: جوانان با فراگیری آموزش‌های متناسب با صنایع در مناطق راه اشتغال خود را هموار کنند.
وی تاکید کرد: نیازسنجی هر سازمان برای تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر با توجه به ایجاد کمیته‌ای به نام کمیته ویژه سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی محقق می‌شود.
هاشمی اظهار داشت: آموزش‌های بازار محور در کنار اشتغال‌زایی علاوه بر جذب سرمایه‌گذار می‌تواند راهی مناسب برای توسعه صنایع در استان بوشهر باشد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان مهارت و فناوری را یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه اقتصاد پایدار در کشور خواند و بر نقش موثر آموزش های فنی و حرفه‌ای در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب وکار، استفاده بهینه از فرصت‌ها و افزایش کارایی اقتصاد مقاومتی در درون جامعه تاکید کرد.
وی بیان کرد: آموزش‌های مهارتی زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و عامل رفع بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از بیکاری است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان ظرفیت بالای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت:  با توجه به ظرفیت بالای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر جوانان این مناطق در زمینه آموزش‌های نفت و گاز توانمند مهارتی می‌شوند