سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی افزایش یافت

تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی افزایش یافت

تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی افزایش یافت

 

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی۷۰ از درصد به ۹۰ درصد افزایش یافت و بیمه شدگان با پرداخت ۱۰ درصد هزینه می‌توانند از داروها استفاده کنند.

پرویز رمضانی با اشاره به اینکه امسال هفته سلامت با شعار غلبه بر دیابت نامگذاری شده است اظهار داشت: این مهم بسیار حائز اهمیت است و در همین خصوص آزمایشات و داروهای مربوط به دیابت که 15 قلم است تحت پوشش این بیمه قرار دارد.

وی از افزایش سهم پرداختی بیمه سلامت برای تامین دارو بیماران دیابتی خبرداد و تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت برای کنترل بهتر بیماری دیابت سهم پرداختی خود در پرداخت برخی از اقلام گران قیمت داروهای این بیماری افزایش داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه بیماران دیابتی تنها با پرداخت 10 درصد هزینه دارو می‌توانند از داروهای مورد نظر استفاده کنند گفت: تعهدات دارویی بیمه سلامت استان بوشهر برای بیماران دیابتی70 از درصد به 90 درصد افزایش یافت و بیمه شدگان با پرداخت 10 درصد هزینه  می‌توانند از داروها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 50 درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: 510 هزار نفر از جمعیت استان بوشهر در قالب صندوق‌های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت هستند .

رمضانی با بیان اینکه بیمه سلامت  از سال 74 با نام بیمه خدمات درمانی کار خود را شروع کرده است تصریح کرد: در سال 90 بیمه خدمات درمانی  با هدف تجمیع منابع بیمه‌ای، توجه به سلامت و پیشگیری به بیمه سلامت تغییر نام داد.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر افزود: توسعه بیمه سلامت همگانی مورد توجه قرار دارد و براساس آن همه افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای بیمه سلامت همگانی علاوه برتکمیل پوشش بیمه‌ای کاهش هزینه از جیب مردم است بیان کرد: طبق آن در شهرها و روستاهای زیر20 هزار نفرجمعیت  تحت پوشش بیمه روستایی و در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت می‌توانند از خدمات بیمه سلامت بصورت رایگان بهره مند شوند.

مدیرکل کل بیمه سلامت استان بوشهر بیمه درمان بیماران خاص و صعب العلاج را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: سطح تعهدات پرداخت هزینه داروهای بیماران یاد شده افزایش یافته و این در حالی است که فرانشیز مربوط به انجام هزینه‌های شیمی درمانی این بیماران در بیمارستان‌های استان بوشهر رایگان است.