جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تعاونی ملوانان استان تشکیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تعاونی ملوانان استان تشکیل شود

استاندار بوشهر گفت: به منظور حمایت بیشتر و ارتباط مستقیم با جامعه ملوانی تعاونی ملوانان استان با فوریت تشکیل شود.

تعاونی ملوانان استان تشکیل شود

 

 سالاری درنشست ساماندهی کالای ملوانی استان بوشهر افزود: هدف استان حمایت از جامعه ملوانی و بهبود شرائط زندگی برای آنان است.
وی رونق امر صادرات و ساماندهی واردات را در گرو التزام همه دستگاههای اجرایی دخیل در این امر و لنجداران دانست و ادامه داد: حمایت از فعالیت لنجداران، بازار شهرهای ساحلی، حل مشکل حقوق و بیمه ملوانان از نتایج بسیار مثبت و با اهمیت ساماندهی کالای ته لنجی است.
استاندار بوشهر تاکید کرد: سیاست‌گذاری برای هزینه کرد بهای خدمات پرداختی به شهرداریها و دهیاریها از محل طرح ساماندهی کالای ملوانی در اختیار کارگروه ویژه‌ای است که با ترکیب مسئولان محلی شهرستانهای ساحلی تعیین می‌ شود و درآمد یاد شده صرف پرداخت بدهکاری و هزینه‌های جاری شهرداریها نمی‌شود بلکه زیرنظارت گروهی صرف توسعه زیرساختهای پیرامون بندرها در شهرها و روستاهای ساحلی مرتبط می‌شود.
سالاری افزود: پروژه هایی که از این محل در شهرها و روستاهای محل استقرار بندرها اجرا می ‌شود، به نام ملوان است.
وی اطلاع رسانی بدون واسطه خدمات دولت و ارفاقهای قانونی به ملوانان را ضروری دانست و افزود: در آینده با کار کارشناسی دقیق، ساماندهی کالای ملوانی آسان سازی و بطور یقین رضایت‌مندی بیشتری را در قشر ملوان شاهد خواهیم بود.
استاندار بوشهر، التزام به قوانین و مقررات را ضامن تداوم حمایتهای قانونی دولت از ملوانان و لنجداران استان بوشهر دانست.
در این نشست آخرین وضعیت واردات کالای همراه ملوان و ورود و خروج شناورهای تجاری ارائه شد و فرمانداران و متولیان گمرکها و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر مسائل و مشکلات موجود را بیان کردند و تصمیم های لازم اتخاذ شد.