جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

تصویب ۳۳۰ میلیارد تومان برای خروجی دوم و طرح فاضلاب بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب ۳۳۰ میلیارد تومان برای خروجی دوم و طرح فاضلاب بوشهر

تصویب ۳۳۰ میلیارد تومان برای خروجی دوم و طرح فاضلاب بوشهر

تصویب ۳۳۰ میلیارد تومان برای خروجی دوم و طرح فاضلاب بوشهر

 

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: از ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب اجرای خروجی دوم و طرح فاضلاب بوشهر ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شد.

سیدمحمدحسن باستی در نشست ستاد بازآفرینی محدوده‌ها و محلات هدف استان بوشهر با اشاره به اهمیت بافت‌های تاریخی اظهار داشت: هویت و اصالت شهر بوشهر به بافت تاریخی آن وابسته است که باید بطور ویژه در عمران و بازسازی این بافت تلاش کرد.

وی با تاکید بر تدوین دورنمایی روشن برای بازسازی و رونق بافت تاریخی بوشهر گفت: انسجام فنی و اجرایی دستگاه‌های مختلف اداری و دولتی برای تسریع در طرح‌های تدوین شده در بافت تاریخی بوشهر امری مهم و ضروری است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه برای عمران شهری 26 دستگاه اجرایی دخالت دارند گفت: در کشورهای پیشرفته امور و عمران شهری در اختیار یک دستگاه است تا با برنامه‌ریزی ، طرح‌ها  را در همه زمینه‌ها با اولویت اجرایی کند.

باستی با بیان اینکه عمران و اجرای طرح‌های مختلف شهری باید برای شهرداری هیچ تفاوتی نداشته باشد بیان کرد: توان شهرداری باید ظرفیت سازی شود تا در تمام مناطق شهری طرح‌های مورد نظر اجرایی شود.

وی با تاکید بر استقرار دفتر شهرداری بوشهر در محلات جنوبی بوشهر افزود: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تسریع در اجرای طرح‌های عمران شهری در محلات جنوبی بوشهر باید دفتر شهرداری در این محلات استقرار یابد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه شش هزار انشعاب غیر مجاز آب در محلات جنوبی بوشهر شناسایی شده بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته 38 درصد آب آشامیدنی شبکه آبرسانی بوشهر هدر می‌رود که بخشی به سبب فرسودگی شبکه و بخش دیگر هم به سبب انشعابات غیر مجاز است.

باستی با اشاره به خرید تضمینی آب و اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای حل مشکل تامین آب آشامیدنی استان بوشهر در شهرهای  کنگان، عسلویه، بخش ساحلی و بوشهر طرح‌های آب شیرین‌کن طراحی شده که دولت موظف شده روزانه 70 هزار متر مکعب از این تاسیسات آب مورد نیاز مردم بصورت تضمینی خریداری و در اختیار مشترکان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه مشترکان آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر بخش کمی از هزینه‌های آب بها پرداخت می‌کنند افزود: با اجرای طرح‌های آب شیرین کن وزارت نیرو هر متر مکعب 5 هزار و 540 تومان آب از بخش خصوصی خریداری و هر متر مکعبی 300 تومان در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح آب شیرین کن بوشهر خاطر نشان کرد: این طرح با ظرفیت روزانه 10 هزار متر مکعب در آستانه تکمیل و بهره‌برداری است که سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای آب شیرین‌کن بوشهر 430 میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.

باستی با تاکید بر ساماندهی طرح‌های بافت تاریخی و فرسوده در شهرهای استان بوشهر بیان کرد: شهرداری مناطق مختلف استان بوشهر از ساخت و سازهای غیر مجاز باید جلوگیری و ساخت سایر سازه‌ها کنترل کند.

وی با اشاره به اجرای طرح فاضلاب بوشهر گفت: برای تکمیل طرح فاضلاب بوشهر در سفر رئیس جمهور به بوشهر 170 میلیارد تومان مصوب شد که بخشی از این اعتبار برای اجرای طرح فاضلاب بوشهر تخصیص می‌یابد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از تصویب 330 میلیارد تومان برای اجرای خروجی دوم بوشهر و ادامه طرح فاضلاب این شهر خبرداد و تصریح کرد: از اعتبار یاد شده 30 میلیارد تومان سال قبل تخصیص یافت که 21 میلیارد تومان آن برای اجرای خروجی دوم و 9 میلیارد تومان برای ادامه طرح فاضلاب بوشهر پرداخت شد.