جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تصویب کاهش تعداد اعضای شوراها در مجلس شورای اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب کاهش تعداد اعضای شوراها در مجلس شورای اسلامی

تصویب کاهش تعداد اعضای شوراها در مجلس شورای اسلامی

تصویب کاهش تعداد اعضای شوراها در مجلس شورای اسلامی

رئیس شورای عالی استانها در نشست خبری در بوشهر گفت

با توجه به ایرادی که شورای نگهبان از این طرح گرفته همچنان طرح مسکوت مانده است.

آقای چمران در پاسخ به سؤالی در ارتباط با همکاری دولت و شورای عالی استان‌ها گفت شورای عالی استان‌ها با دولت‌های مختلفی کار کرده و روش ما این بوده که همکاری نزدیک و دوطرفه باشد.

وی افزود این همکاری بیشتر یک‌طرفه و آن‌هم از طرف شورای عالی استان‌ها  بوده است و برخی مواقع هم طرف مقابل همکاری نمی‌کرده به‌طور مثال طرح یا لایحه‌ای از دولت به مجلس ارسال می‌شد که تضعیف‌کننده شورا بود. در این دو سال نیز همکاری سازنده‌ای با دولت داشتیم اما باوجود مشکلات بودجه‌ای، تعهداتی را که دولت باید عملی می‌کرد  اجرایی نکرده است.

آقای چمران گفت نمونه این عدم تعهد در مورد مترو و اتوبوس است که چند سال است دولت اتوبوسی برای شهرها خریداری نکرده در حالی که واگذاری اتوبوس به شهرها از وظایف وزارت کشور است.

وی افزود  برای حل این مشکل برخی شهرها از اعتبارات عمرانی خود کاسته و اقدام به خرید اتوبوس کردند.

آقای چمران گفت شورا و شهرداری‌ها بودجه‌ای از دولت نمی‌گیرند اما شورای عالی استان‌ها باید از بودجه دولتی استفاده کنند به‌طوری که امسال 9 میلیارد و 600  میلیون بودجه داشتیم و این رقم در سال گذشته 8 میلیارد تومان بوده است.

رئیس شورای عالی استان ها افزود برای سال آینده نیز 9  میلیارد و 600  میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده  است اما این رقم کفاف هزینه‌های 75  نماینده شورای عالی استان‌ها در سراسر کشور را نمی‌دهد.

آقای چمران  گفت رقمی معادل 150 میلیارد تومان اعتبار باید در سال به شورای عالی استان‌ها اختصاص یابد تا مشکلات مالی و هزینه‌های مختلف را بتوانیم  پرداخت کنیم.