جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر ۱۹.۴ کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر ۱۹.۴ کاهش یافت

مدیر راهداری استان بوشهر گفت: با اجرای طرح راهداری تابستان در استان آمار تلفات جانی حدود ۱۴.۲ درصد و آمار تصادفات جاده‌ای حدود ۱۹.۴ درصد کاهش یافت.

تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر ۱۹.۴ کاهش یافت

 

عبدالکریم اخترشناس در نشست با راهداران استان بوشهر، ضمن قدردانی از خدمات سفیران نجات در جاده‌ها اظهار داشت: این استان از ایمنی بالای تردد خوروی برخوردار است که با تکمیل طرح‌های بزرگراهی و نصب دوربین‌های کنترل سرعت، ایمنی تردد در جاده‌های استان بوشهر افزایش بیشتر می‌یابد.
وی از پایان طرح راهداری تابستانی در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: طرح راهداری  تابستانی هرساله از 15 تیرماه آغاز و تا 5 مهر ادامه یافت که در این  بازه زمانی اکیپ‌های راهداری  با تجهیزات ویژه هدایت ترافیک ساماندهی شده و در محورهای پرترافیک  و مرزی استان مستقر می‌شوند.
مدیر راهداری استان بوشهر با بیان اینکه عملیات راهسازی در جریان طرح‌های راهداری تعطیل می‌شود افزود: ‌عملیات راهداری  و راهسازی در طول طرح ترافیکی تابستانی برای حفظ ایمنی حمل و نقل متوقف می‌شوند.
اخترشناس از اجرای طرح‌های نصب تجهیزات ترافیکی در جاده‌های استان بوشهر خبرداد و گفت: برای رشد محسوس عبور و مرور و جلوگیری از وقوع تصادفات اقدامات میدانی شامل اصلاح شیب شیروانی، پاکسازی و شستشوی علائم و تابلوها، نگه‌داری و تعمیر شبکه روشنایی و سایر اقدامات در طول بازه زمانی اجرای طرح راهدای تابستانی اجرا می‌شوند.
وی از کاهش تصادفات در جاده‌های استان بوشهر خبرداد و خاطر‌نشان کرد: با اجرای طرح راهداری تابستان در استان بوشهر آمار تلفات جانی حدود 14.2 درصد و آمار تصادفات جاده‌ای حدود 19.4 درصد کاهش یافت.
مدیر راهداری استان بوشهر افزود: برآیند مجموعه اقدامات ایمن‌سازی و نظارتی حوزه مدیریت راهداری و پلیس‌راه و سایر دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان جاده‌ای است.
اخترشناس با بیان اینکه تماس با مرکز مدیریت راه‌ها از طریق سامانه 141 برقرار می‌شود، افزود: با سامانه گویا 141 مرکز مدیریت راه‌ها در طول طرح تابستانی حدود 45 هزار تماس مردمی برقرار شده است.
وی با اشاره به تردد بیش از 23 میلیون دستگاه خودرو در طول طرح راهداری تابستان در جاده‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: شناسایی و حذف نقاط حادثه‌خیز از برنامه‌های مهم است که اکنون 37 نقطه حادثه‌خیز در استان شناسایی شده است.
مدیر راهداری استان بوشهر افزود: در طرح راهداری تابستانه در استان بوشهر بیشترین تردد مرزی استان را با استان همجوار فارس در محور شیراز-برازجان و  بوشهر- چغادک ارزیابی شده است