سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

تشکل‌های مردم نهاد بوشهر در حوزه مبارزه با موادمخدر توانمند می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکل‌های مردم نهاد بوشهر در حوزه مبارزه با موادمخدر توانمند می‌شوند

تشکل‌های مردم نهاد بوشهر در حوزه مبارزه با موادمخدر توانمند می‌شوند

تشکل‌های مردم نهاد بوشهر در حوزه مبارزه با موادمخدر توانمند می‌شوند
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر که در زمینه مبارزه و پیشگیری با مواد مخدر فعالیت می‌کنند توانمند می‌شوند.
فتح الله حقیقی  در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و معنوی است اظهار داشت: این ماه با عظمت به سبب وجود فضای معنوی در آن زمینه مناسبی را برای توسعه معروف‌ها و دوری از منکرها فراهم می‌آورد.
وی با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت‌های ماه مبارک رمضان برای مقابله با مواد مخدر گفت: روحانیون در ماه مبارک رمضان می‌توانند در زمینه آگاه سازی جوانان و نوجوانان از سو مصرف مواد مخدر آگاه سازی کنند که نقش مهمی در پیشگیری از مواد افیونی مخدر دارد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر اعتیاد را یکی از آسیب‌های اجتماعی و بلای خانمانسوز دانست و تاکید کرد: برای مبارزه با سوداگران مرگ و پیشگیری از شیوع این آسیب نیاز به جهادی عمل کردن وعزم ملی است.
حقیقی با تاکید بر طراحی مهار این آسیب افزود: توانمندسازی تشکل‌های مردم نهاد در این زمینه از اولویت‌های امسال است.
حقیقی با تاکید بر مشارکت  دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از سازمان‌های مردم نهاد گفت: برای توانمند سازی سازمان‌های مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر دستگاههای مربوطه موظف هستند تا حد امکان از آنها حمایت کنند.
وی از افزایش صدور مجوزهای راه‌اندازی سازمانهای مردم نهاد خبرداد و افزود: با فراهم شدن زمینه تسهیل صدور فعالیت سمن در استان بوشهر 9 سمن اکنون به بیش از 100 سازمان مردم نهاد افزایش یافته که تا پایان سال به 170 سمن می‌رسد.
معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه فعالیت برخی از سازمان‌های مردم نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر و کاهش اعتیاد در سطح جامعه است  بیان کرد: در حوزه مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر تاکنون مطالعات خوبی در سطح استان صورت گرفته ولی با توجه به گستردگی زیانهای ناشی از موادمخدر این مطالعات باید بصورت کاربردی‌تر انجام شود.
حقیقی از تهیه برنامه رادیویی و تلویزیونی در راستای پیشگیری از اعتیاد خبر داد و گفت: برای فعالیت صدا و سیما در این حوزه نیاز است برنامه‌های سال گذشته آن بررسی و برای امسال برنامه‌های عملیاتی و منسجم‌تری طراحی شود.
وی از راه‌اندازی ستاد مبارزه با مواد مخدر در منطقه پارس جنوبی خبرداد و افزود: در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکل شده که باید فعالیت‌های آنها در نشست‌های ستاد استانی مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهربا اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی درجامعه از بروز مواد مخدر است خاطر نشان کرد: 55 درصد از طلاق‌ها و بخش عمده‌ای از جرائم خشن در سطح کشور مربوط به مواد مخدر است که همین امر اهمیت مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی آن را دو چندان کرده است.