جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

تشکل‌های صنفی شاغلان ساختمان در استان بوشهر راه اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکل‌های صنفی شاغلان ساختمان در استان بوشهر راه اندازی می‌شود

تشکل‌های صنفی شاغلان ساختمان در استان بوشهر راه اندازی می‌شود

تشکل‌های صنفی شاغلان ساختمان در استان بوشهر راه اندازی می‌شود

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: تشکل‌های صنفی شاغلان در بخش ساختمان در راستای تسریع در امر خدمت رسانی به کارگران ساختمانی در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.
عبدالرسول کازرونی در نشست بررسی را‌ه‌اندازی مهارت‌های شغلی در آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه بر اساس ظرفیت‌های مناطق آموزش‌های مهارتی راه‌اندازی شده اظهار داشت: در راستای توانمندسازی جویندگان اشتغال در مناطق مختلف روستایی و شهری استان بوشهر رشته‌های مهارت آموزی بر اساس زیرساخت‌ها  راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی تشکل‌های صنفی ساختمانی افزود: تشکل‌های صنفی شاغلان در بخش ساختمان در راستای تسریع در امر خدمت رسانی به کارگران ساختمانی  در استان بوشهر راه اندازی می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: در راستای تسریع در امر خدمت رسانی به کارگران ساختمانی تمامی خدمات پروانه مهارت ساختمان اعم از تمدید وتعویض از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود.
کازرونی با بیان اینکه صیانت از حقوق کارگران ساختمانی  و پیشگیری از تخلفات احتمالی مورد توجه قرار دارد افزود: در اجرای مسئولیت‌های موضوع 18 قانون بهبود مستمر کسب و کار و نظارت بر فعالیت تشکل‌های کارگری فعال در بخش ساختمان خصوصا فرآیند تعیین هویت و معرفی افراد به مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تمامی خدمات به این قشر زحمتکش از طریق دفاتر پیشخوان دولت که مورد تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای  ارائه می‌شود.
وی شکل گیری تشکلهای صنفی شاغلان در بخش ساختمان را برای سهولت و امنیت برای متقاضیان نیروی کار در این بخش، دانست و افزود: این تشکل‌ها مسئولیت تعین هویت، طبقه بندی مهارتی، کاریابی، معرفی کارجویان به کارفرمایان، معرفی کارگران و استادکاران به مراکز فنی و حرفه‌ای و پیگیری امور بیمه درمان و بازنشستگی و امور رفاهی شاغلان در بخش ساختمان را بر عهده دارند.