سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان اقتصادی مجاز استان بوشهر قرار می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان اقتصادی مجاز استان بوشهر قرار می‌گیرد

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان اقتصادی مجاز در این استان قرار می‌گیرد.

تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان اقتصادی مجاز استان بوشهر قرار می‌گیرد

 

بهنام نوروزی در نشست تجار، بازرگانان، ترخیص کاران و فعالان اقتصادی استان بوشهر با بیان اینکه خدمات گمرکی در این استان تسریع یافته است، اظهار داشت: برای ارائه خدمات مطلوب به صادر کنندگان و وارد کنندگان، سامانه جامع امور گمرکی در گمرکات مستقر شده که خدمات لازم در همه عرصه‌ها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه صادرات کالا در گمرکات استان بوشهر افزایش یافته است، افزود: در 7 ماه امسال صادرات کالا افزون بر 43 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و این روند امسال ادامه دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با تاکید بر توجه به اقتصاد سالم و پویا تصریح کرد: با الکترونیکی شدن خدمات گمرکی امکان تخلف در همه عرصه‌ها و ترخیص کالای قاچاق غیرممکن شده که در این راستا همکاری بازرگانان و فعالان اقتصادی در عرصه گمرک ضروری است.
نوروزی با بیان اینکه حضور فعالان اقتصادی گامی موثر در بهبود و پیشرفت اقتصادی سالم  و رشد و شکوفایی کشور است، افزود: گمرک بوشهر سعی کرده با پیاده‌سازی سیاست‌های گمرک ایران از جمله پیاده‌سازی کامل سامانه جامع امور گمرکی، تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان اقتصادی مجاز قرار دهد.
وی یکپارچه و الکترونیکی شدن خدمات گمرکی را  از اولویت‌های کاری  گمرک دانست و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گمرک برنامه‌های تدوین و عمل کرده که یکی از مهم‌ترین آنها، توجه به تسهیل کارو حمایت از تولید و صادرات است.
در این نشست بازرگانان از اجرای سامانه جامع امورگمرکی در استان ابراز رضایت کردند که سبب ایجاد شفافیت، کاهش تخلفات و تسریع در امر خروج کالا از گمرک شده است.
تجار و بازرگانان همچنین خواستار همکاری بیشتر سازمانهای مرتبط  با گمرک برای رفع موانع و مشکلات خود شدند