جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های صداوسیمای بوشهر قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های صداوسیمای بوشهر قرار دارد

ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های صداوسیمای بوشهر قرار دارد

ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های صداوسیمای بوشهر قرار دارد

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای ستاد برگزاری سومین اجلاس نماز استان بوشهر با اشاره به اینکه ستاد اقامه نماز به عنوان عمود دین و خیمه اسلام است اظهار داشت: این ستاد مکلف ترویج مهم‌ترین واجب و برنامه عبادی، تربیتی و دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه اقامه نماز پیوند دنیای مادی را به  دنیای عرشی فراهم می‌کند تصریح کرد: با توجه به اینکه نماز به عنوان پیوند نورانی انسان با خدای باریتعالی است از این نظر ستاد اقامه نماز جایگاه مهمی در جامعه دارد.

امام جمعه بوشهر،  نماز را نجات‌گر انسان از دنیاگرایی به سمت خداگرایی دانست و خاطر نشان کرد: دنیا دارای جاذبه‌های فراوانی از جمله ثروت، قدرت، شهوت  و شهرت است که زمینه دنیاگرایی انسان را فراهم می‌کند و انسان تنها با گرایش به نماز از سقوط به باتلاق، نجات می‌یابد.

آیت‌الله صفایی بوشهری، نماز را عاملی مهم برای جلوگیری از سقوط و نزدیک شدن به کمال دانست و تاکید کرد: اقامه نماز یک دعا نیست بلکه مدرسه‌ای است که می‌تواند به انسان شخصیت فوق‌العاده الهی دهد.

وی، با تاکید بر فراهم کردن جاذبه‌های مورد توجه برای معرفی و جایگاه نماز در جامعه بیان کرد: اگر جایگاه نماز برای آحاد جامعه تبیین شود در وقت اذان همگان در انتظار شرکت در نماز جماعت می‌شوند به‌گونه‌ای که پیامبرگرامی اسلام(ص) نماز را نور چشم خود بیان کرده و سیدالشهداء در عاشورای حسینی، در هنگام اذان نبرد  با کافران را رها و اقامه نماز می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه دشمن برای کم‌رنگ کردن جایگاه نماز تلاش‌های بسیاری می‌کند گفت: یکی از برنامه‌های دشمنان کم جلوه دادن فریضه الهی نماز است که این فریضه الهی مورد توجه مردم به ویژه جوانان قرار نگیرد.

امام جمعه بوشهر، نماز را کمال‌آفرین و رسیدن به رستگاری دانست و خاطر نشان کرد: آسیب‌هایی که دشمن اسلام و جبهه ضد دین ایجاد می‌کند باید با فراهم کردن جاذبه‌ای پر معرفت زمینه حضور پرشور مردم را در نماز جماعت فراهم کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ترویج فرهنگ دینی نباید تنها به ابلاغیه و تقاضا بسنده کرد گفت: برای جذب مخاطبان باید پروژه جذب نیروهای مخاطب فرهنگ سازی و تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه انسانی که از نماز فاصله بگیرد از خدا، خوبی‌ها و باریتعالی جدا شده است افزود: در سال‌‌های اخیر فضای نماز جماعت در استان بوشهر فوق‌العاده بهبود یافته و در همه مساجد نماز جماعت به امامت روحانیون برگزار می‌شود.

امام جمعه بوشهربا قدردانی از ستاد اقامه نماز استان بوشهر از وضعیت مناسب برپایی نماز جماعت در ادارات استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: نماز جماعت در 5 وعده صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشاء به صورت مطلوب در مساجد استان بوشهر برگزار می‌شود ولی تا رسیدن به وضعیت آرمانی فاصله دارد.

آیت‌الله صفایی بوشهری، آمد و شد روحانیون در مساجد، هماهنگی با مساجد و گسترش فعالیت‌های روحانیون در مساجد را سه عنصر مهم دانست و افزود: با 24ساعته شدن برنامه‌های صدا و سیما در پخش اذان از رسانه استانی توجه ویژه‌ای می‌شود که مناسب است صدا و سیمای بوشهر از نماز جماعت ادارات گزارشی تهیه و در بخش‌های مختلف پربیننده پخش کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه پخش این گزارشات نقش مهمی در فرهنگ سازی جایگاه نماز دارد تاکید کرد: برگزاری نظر سنجی پرمحتوا، پژوهش و ارائه مقالات علمی در عرصه نماز می‌تواند در ترویج فرهنگ دینی اثر گذار باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ترویج فرهنگ دینی در اولویت برنامه‌های صدا و سیمای بوشهر قرار دارد گفت: تبیین نقش نماز، کشف و شناسایی آسیب‌های حوزه دین از مهم‌ترین برنامه‌های رسانه ملی در استان بوشهر است.

وی، با اشاره به برگزاری سومین اجلاس نماز استان بوشهر در 22 آذرماه در بوشهر بیان کرد: برگزاری این اجلاس نقش مهمی در تبیین جایگاه اقامه نماز در جامعه دارد.