جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تدوین شناسنامه بهداشت برای دانش‌آموزان - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین شناسنامه بهداشت برای دانش‌آموزان

تدوین شناسنامه بهداشت برای دانش‌آموزان

تدوین شناسنامه بهداشت برای دانش‌آموزان

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از تدوین شناسنامه بهداشت دانش‌آموزان خبر داد و گفت: در راستای سلامت دانش‌آموزان این طرح از طریق معاونت استثنایی این وزارتخانه در حال اجراست.

مهرزاد حمیدی در نشست با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح سفیران سلامت در مدارس در حال اجراست، اظهار داشت: در اجرای این طرح نیم میلیون دانش‌آموز به عنوان سفیران سلامت معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه سفیران سلامت بازوان بخش بهداشت و سلامت آموزش و پرورش محسوب می‌شوند گفت: طرح دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت نقش مهمی در ارائه کمک به بخش بهداشت و سلامت آموزش و پرورش  دارد که در این زمینه دانش‌آموزان آموزش‌های لازم برای ارائه خدمات مورد نظر فرا می‌گیرند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اجرای طرح بهداشت سلامت دهان و دندان را از دیگر طرح‌های حوزه بهداشت این وزارتخانه دانست و گفت: در کنار این طرح‌ها، دختران دانش‌آموز در سن‌های حساس زیرپوشش طرح  آهن‌یاری  و ویتامین D قرار می‌گیرند.

حمیدی از تدوین شناسنامه بهداشت دانش‌آموزان  خبر داد و خاطر نشان کرد: تدوین شناسنامه بهداشت دانش‌آموزان یکی دیگر از اقدامات مهم وزارت آموزش و پرورش است که در راستای سلامت دانش‌آموزان از طریق معاونت استثنایی این وزارتخانه  در حال اجراست.

وی از واکسیناسیون دانش‌آموزان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی آینده علاوه بر غربالگری ملی در زمینه‌های مختلف درمانی در مدارس برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در دوره‌هایی که لازم است، واکسیناسیون انجام می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در حال حاضر بینایی‌سنجی و شنوایی‌سنجی در مدارس در دست اجرا‌ست