جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

تدوین برنامه‌های ویژه برای احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین برنامه‌های ویژه برای احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده گفت: احیای این بافت‌ها در اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

تدوین برنامه‌های ویژه برای احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده

 

عباس آخوندی در مراسم افتتاح دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر با بیان اینکه این دانشکده در بافت تاریخی بوشهر قرار دارد، اظهار داشت: بافت تاریخی بوشهر از بافت‌های منحصربه‌فرد و دارای جاذبه‌های زیباست که ایجاد دانشکده معماری و شهرسازی در این بافت زمینه رونق آن بیش از پیش فراهم می‌شود.
وی با تأکید بر احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده بیان کرد: احیای این بافت‌ها در اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که برای تحقق این مهم برنامه‌های ویژه‌ای تدوین شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز زیربنای این دانشکده را 8220 مترمربع دانست و تصریح کرد: دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر در بافت تاریخی این شهر مستقر است که نقش مهم و تأثیرگذاری در احیای بافت تاریخی بوشهر و رونق آن دارد.
فرزاد رستمی با بیان اینکه 11 میلیارد تومان برای ساخت دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر سرمایه‌گذاری شده است، گفت: این دانشکده دارای 8 کلاس درس، 7 آتیله و سالن‌های مطالعه، آزمایشگاه، اتاق اداری و سالن آمفی تئاتر است.
وی با تأکید بر این نکته که هم‌اکنون 250 دانشجو در رشته‌های مختلف معماری و شهرسازی تحصیل می‌کنند، خاطرنشان کرد: گنجایش دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر 750 دانشجو است که با برنامه‌ریزی‌ انجام شده قرار است رشته‌های هنر در این دانشکده راه‌اندازی شود.