جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

تخلیه و بارگیری ۵۲ درصد کالاهای تجاری دریایی کشور در استان بوشهر انجام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تخلیه و بارگیری ۵۲ درصد کالاهای تجاری دریایی کشور در استان بوشهر انجام می‌شود

تخلیه و بارگیری ۵۲ درصد کالاهای تجاری دریایی کشور در استان بوشهر انجام می‌شود

تخلیه و بارگیری ۵۲ درصد کالاهای تجاری دریایی کشور در استان بوشهر انجام می‌شود

محمدمهدی بنچاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر نقش و جایگاه استان بوشهر در عرصه تجارت و میزان جابجایی کالاهای تجاری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن 11 بندر فعال و با امکانات و تجهیزات لازم در امر ارائه خدمات به حوزه دریانوردی و تجارت دریایی نقش مهمی در کشور ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه 52 درصد کالاهای تجاری دریایی کشور از بنادر استان بوشهر انجام می‌شود افزود: در نیمه نخست امسال 82 میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده که 52 درصد حجم کالاهای تجاری ناوگان دریایی کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه 33 درصد کالاهای تجاری دریایی از استان هرمزگان، 14 درصد خوزستان و مابقی از دیگر بنادر کشور انجام می‌شود خاطر نشان کرد: تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر از 104 میلیون تن در سال 1394 سال قبل به 156 میلیون تن رسید که رشد 33 درصدی نشان می‌دهد.

بنچاری با اشاره به اینکه استان بوشهر در بخش تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری جایگاه ویژه‌ای دارد تصریح کرد: حمل کالای کانتیتری به عنوان مهم‌ترین روش حمل و نقل کالا در جهان و ایران، بنادر استان بوشهر در این عرصه دارای جایگاه ویژه‌ای است که در شش ماه نخست امسال رشد 53 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

وی، با بیان اینکه سال قبل 59 هزار تی.ایی.یو کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد گفت: این رقم در نیمه نخست امسال به 91 هزار کانتینر رسیده که افزایش 53 درصدی نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از کاهش رسوب کالا در بندر بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: رسوب کالا در بندر بوشهر از 30 روز به 26 روز کاهش یافته و این در حالی است که در بنادر دیگر استان‌ها رسوب کالا بالای 30 روز است.

بنچاری با اشاره به فعالیت 5 پایگاه تجسس و نجات در بنادر استان بوشهر بیان کرد: پایگاه‌های تجسس و نجات دریایی در بنادر بوشهر،خارگ، دیر، عسلویه و محمدعامری ایجاد شده و بزودی پایگاه تجسس و نجات در بندر دیلم راه‌اندازی می‌شود.

وی از اجرای 36 عملیات امداد دریایی در استان بوشهر خبرداد و گفت: در راستای رسیدگی به بحران‌های دریایی در نیمه نخست امسال در عملیات‌های مختلف از سوی پایگاه‌های امداد و نجات دریایی به 36 حادثه رسیدگی شده و 23 نفر از افراد حادثه دیده نجات یافته‌اند و 43 نفر هم از خدمات پزشکی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بااشاره به ثبت 166 هزار نفر دریانورد در استان بوشهر افزود: نام  166 هزار دریانورد در استان بوشهر ثبت شده  که 40 هزار نفر آن دریانورد فعال است که 36 درصد کل دریانوردان کشور را شامل می‌شود.