سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

تخلیه و بارگیری کالا در بندر عسلویه ۲۹ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تخلیه و بارگیری کالا در بندر عسلویه ۲۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: در نیمه نخست امسال ۱۹.۱ میلیون تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر عسلویه تخلیه و بارگیری شده که رشد ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

تخلیه و بارگیری کالا در بندر عسلویه ۲۹ درصد افزایش یافت

 

 محمد مهدی بنچاری در بررسی روند فعالیت‌های بندری در عسلویه با بیان اینکه این بندر دارای جایگاه مهم و ممتازی در امر تخلیه و بارگیری است اظهار داشت: تجهیزات مدرن و پیشرفته در بندر عسلویه ایجاد شده که زمینه تسریع تخلیه و بارگیری کالا در این بندر فراهم کرده است.
وی از افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندر عسلویه خبرداد و افزود: در نیمه نخست امسال 19.1 میلیون تن کالا در بندر عسلویه تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29درصد افزایش دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در نیمه نخست امسال 19 میلیون و 124 هزار تن کالای در بندر عسلویه تخلیه و بارگیری شده است، گفت:  در مدت مشابه سال قبل 14.8 میلیون تن کالا در بندر عسلویه تخلیه و بارگیری شده که  امسال 29 درصد افزایش دارد.
بنچاری از افزایش تردد شناورها در بندر عسلویه خبرداد و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال یک‌هزار و 109 فروند شناور در بندر عسلویه تردد کرده که آمارها حاکی از افزایش تردد شناورها در بندر عسلویه است.
وی با بیان اینکه در مدت یاد شده 421 شناور بالای 10 هزار تن در بندر عسلویه تردد کرده است، تصریح کرد: تردد این میزان شناور در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته  با تعداد 349 فروند افزایش چمشگیری داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش 24 درصدی تردد کشتی‌ها در بندر عسلویه خبرداد و خاطرنشان کرد: با توجه به پسابرجام کشتی‌هایی با تناژ بالاتر نسبت به سال گذشته در بندر عسلویه تردد داشته است.
بنچاری بیان کرد: از تعداد یک‌هزار و 109 شناور  در بندر عسلویه تعداد 367 شناور زیر 500 تن و بقیه موارد شناورهای بین 500 تا 10 هزارتن است