سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر ۹۱ درصد افزایش یافت - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر ۹۱ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر ۹۱ درصد افزایش یافت


تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر ۹۱ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری دربندر بوشهر ۹۱ درصد افزایش یافت

محمدمهدی بنچاری در گفت‌وگو با خبرنگاران بوشهر با بیان اینکه بندر  بوشهر دومین بندر کانتینری کشور است اظهار داشت: با توجه به اینکه  بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کانتینر محسوب می‌شود، توجه به توسعه زیرساخت‌ها این بخش در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه  قابلیت بهره‌برداری از ترمینال کانتینری جزیره نگین در بندر بوشهر فراهم است افزود: با بهره برداری از ترمینال کانتینری در مجتمع بندری نگین  جایگاه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانیتنری در بندر بوشهر برای همیشه تثبیت  می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از افزایش تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری  دربندر بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست امسال حجم تخلیه  وبارگیری کالا در بندر تجاری بوشهر به 652 هزار تن کالا و 48 هزار تی.ای. یو  رسید که این مقدار نشان از رشد 91 درصدی  تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر  است.

بنچاری با اشاره به 20 هزار تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر گناوه بیان کرد: حجم تخلیه و بارگیری در جزیره خارگ نیز با افزایش 15 درصدی در این مدت در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته به 30 میلیون تن افزایش یافت.

وی، با اشاره به رشد 3 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر عسلویه گفت: میزان تخلیه و بارگیری  کالا در سه ماه نخست امسال در  بندر عسلویه به 10 میلیون تن  رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3 درصدی نشان می‌دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به  ایجاد زیرساخت لازم برای نگه‌داری کانتینر یخچالی در بندر بوشهر تصریح کرد:  با تامین زیرساخت‌های لازم برقی موردنیاز، هم اکنون زمینه نگه‌داری 500 کانتینر یخچالی در بندر بوشهر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه حمل کالا بوسیله کانتینر یخچالی در بندر بوشهر  افزایش یافته است افزود: پیش از این زیرساخت‌های مورد نیاز تنها برای نگهداری مقدار کمتری کانتینر یخچالی در بندر بوشهر فراهم بود که با افزایش متضاضیان و توسعه زیر ساخت‌های برقی صورت گرفته این حجم افزایش چشم‌گیری داشته و هم اکنون امکان انبارش و نگهداری 500 کانتینر یخچالی در بندر بوشهر فراهم شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه توسعه زیر ساخت‌ها در بندر بوشهر متقاضیان استفاده از بندر بوشهر را افزایش داده است گفت: انتظار می‌رود با فراهم شدن زمینه تسریع عملیات افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر، بتوان به تناسب تقاضا برای استفاده از بندر بوشهر برای تخلیه و بارگیری کالا پاسخگوی متقاضیان باشیم.

بنچاری با اشاره به مزیت بندر بوشهر در زمینه کالاهای یخچالی نسبت به سایر بنادر کشور، خاطر نشان کرد: وجود سردخانه پنج هزار تنی با قابلیت تنظیم مدار بالا و پایین صفر درجه ظرفیت مناسبی را برای واردات و نگهداری کالاهای مرتبط در بندر بوشهر فراهم کرده است.