جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر ۵۴ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر ۵۴ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر ۵۴ درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر ۵۴ درصد افزایش یافت

محمدمهدی بنچاری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به توسعه زیر ساخت‌های بندری در استان بوشهر اظهار داشت: برای فراهم کردن تسهیلات لازم در راستای تخلیه و بارگیری کالا امسال در حوزه زیرساخت‌های بندری طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه بندر بوشهر از نقاط مهم بندری در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری است افزود: حمل کالاهای تجاری کانتینری به عنوان مهم‌ترین روش در صادرات و واردات محسوب می‌شود که در این راستا بندر بوشهر از جایگاه مهمی در این حوزه برخوردار است.

بنچاری،  بندر بوشهر را دومین بندر کانتینری کشور دانست و گفت:با توجه به اینکه  بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کانتینر محسوب می‌شود، توجه به توسعه زیرساخت‌ها این بخش در اولویت قرار دارد.

وی، از اجرای پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر خبر داد و گفت: با تکمیل این پایانه ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش میزان تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر در 7 ماه امسال 54 درصد افزایش یافت.

بنچاری با اشاره به اینکه در مدت یاد شده 102 هزار و 600 تی.ایی.یو کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است تصریح کرد: از این میزان تخلیه و بارگیری، بیش از 50 هزار و 873 تی.ایی.یو کانتیتر آن صادرات بوده که نسبت به 27 هزار کانتینر سال گذشته افزایش حدود 2 برابری دارد.

وی با اشاره به اینکه بندر عسلویه در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری دارای جایگاه مهمی است تصریح کرد:تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر عسلویه در 7 ماهه امسال 15درصد افزایش یافت و به 103 هزار و 65  تی.ایی.یو کانتینر رسید.