جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تخصیص 40 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 40 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر

تخصیص 40 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر

تخصیص 40 میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر

سیدمحمدحسن باستی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات کم آبی در استان بوشهر افزود: همه شهرستان‌های استان بوشهر به نوعی با مشکل کم‌آبی روبرو هستند که بر اساس برنامه‌ریزی و اولویت‌ بندی حل مشکلات آنها در دستور کار است.
وی بیان کرد: در این ارتباط اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان ‌داری حائز اهمیت ویژه ای است که برای سال جاری در اولویت قرار گرفته است.
باستی ادامه داد: در این زمینه هم اکنون پروژه‌های مختلفی در استان بوشهر در دست اجراست که هر کدام از آنها دارای اهمیتی خاص و قابل ملاحظه‌ است.
وی ادامه داد: 90 درصد منابع تامین آب استان بوشهر در استانهای فارس و کهگیلویه و بویراحمد است و همین امر ایجاب کرده تا ضرورت تدبیر اساسی برای تامین منابع آبی پایدار دو چندان شود.
باستی یادآور شد: در سال گذشته بارندگی‌های مطلوب سبب پرآب شدن چشمه ساسان یکی از منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر، در شهرستان کازرون استان فارس شد ولی با رسیدن فصل گرما این منبع آبی رو به کاهش است.
معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: در این ارتباط مصرف بهینه آب می تواند به میزان قابل توجهی از میزان بحران کم آبی در استان بوشهر بکاهد.
وی با اشاره به اجرای پروژه های مختلف عمرانی در استان بوشهر گفت: در این بین با توجه به چالش کم آبی پروژه‌های بخش تامین آب آشامیدنی استان بوشهر از اولویت بیشتری برای اجرا برخوردار است و سعی می کنیم آنها را در موعد مقرر اجرایی کنیم.