سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

تخصیص 25 درصد از اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی به حوزه آب - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 25 درصد از اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی به حوزه آب

تخصیص 25 درصد از اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی به حوزه آب

تخصیص 25 درصد از اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی به حوزه آب

غلامرضا مهرجو در نشست با مسوولان شهرستان دشتی با اشاره به اهمیت ساماندهی راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی حرکت خودجوش مردمی به‌عنوان عظیم‌ترین اجتماع بشری است که آثار، نتایج و دستاوردهای بسیاری در منطقه و حوزه بین‌المللی از خود برجای گذاشته است.

وی با بیان این‌که مردم هدایت‌‌کننده حرکت بزرگ اربعین هستند، افزود: از ظرفیت و توان مردم و خارج از مجموعه نظام برای راه‌اندازی موکب‌ها استفاده شود که البته دستگاه‌های اداری نیز همکاری، همراهی و کمک نمایند.

فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: زائران پیاده‌روی اربعین فریب تبلیغات جعلی اخذ روادید نخورند و از طریق دفترهای خدمات زیارتی مجاز برای صدور روادید اقدام کنند.

مهرجو بیان کرد: اگر فرد یا افراد تصمیمی به داشتن موکب دارند ، برای این که بتوانند خدمات بهتری به زائرین ارائه کنند حتما اقدام به شناسنامه‌دار کردن موکب های خود کنند.

وی با بیان این‌که هفته دولت فرصتی برای تبیین خدمات نظام است یادآور شد: دبیر هفته دولت در شهرستان مشخص و برای این‌که بتوانیم خدمات نظام را به‌درستی انعکاس و مردم در جریان کم و کیف خدمات نظام قرار گیرند همه دستگاه‌ها موظف‌اند خدمات را روشن و شفاف به مردم بگویند.

مهرجو افزود: در این راستا کمیته‌های فرهنگی، عمرانی، بانوان و تبلیغات در سطح بخش‌ها و چهار شهر شهرستان دشتی فعال می‌شوند.

مهرجو به مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: مراسم تنفیذ و تحلیف با یک وحدت مثال‌زدنی انجام شد و شروع کار دکتر روحانی با توصیه‌های مقام معظم رهبری آغاز که مهم‌ترین توصیه‌ها که معظم له داشتند تعامل گسترده با جهان بود که در جلسه تحلیف هم مشاهده کردیم که بیشترین تعداد نمایندگان کشورهای خارج از کشور حضور داشتند.

وی افزود: ادامه این روند انجام تعامل و تعادل برنامه‌های تجاری است که نتیجه آن حل‌وفصل مسائل اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری است.

مهرجو گفت: مهم‌ترین اقدام در شهرستان دشتی تشکیل کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات تملک دارایی‌ها و سرمایه‌ای، استانی و نفت و گاز بود که به نسبت گذشته از رشد قابل‌توجه ای شاهد بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیتی که در سال گذشته داشتیم اعتبارات شهرستان بر اساس اولویت‌ها بین ادارات توزیع شد که عمده جهت‌گیری و توزیع اعتبارات به سمت منابع آب است که 25 درصد از رقم اعتبارات شهرستان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی از جمله آب و فاضلاب شهری، آب و فاضلاب روستایی، امور آب، جهاد کشاورزی، عشایر و منابع طبیعی این پروژه‌ها را اجرا می‌دهند.

وی اضافه کرد: از 100 درصد آب موردنیاز شهرستان دشتی فقط 60 درصد آب را از خطوط انتقال دریافت کرده و 40 درصد مابقی از چاه‌ها و منابع داخلی شهرستان دشتی تأمین می‌شود.

مهرجو یادآور شد: بخش عمده از اشتغال شهرستان در حوزه کشاورزی وابسته به منابع آب است که برای تأمین آب شرب، تقویت سفره‌ها و تثبیت اشتغال بخش کشاورزی جهت‌گیری و سمت‌وسوی شهرستان  را به سمت تامین منابع آب پایدار برده‌ایم .

وی افزود: دومین اولویت تخصیص اعتبارات، راه‌های روستایی، حادثه‌خیز و تعریض بزرگراه است که با تخصیص اعتبارات سال گذشته و اعتبارات سال جاری اقدامات مناسبی برای رفع مشکلات موجود و علی‌الخصوص خرابی‌های سیل سال گذشته به تاسیسات زیربنایی حمل و نفقل جاده‌ای انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: این شهرستان با 800 کیلومتر راه مواصلاتی در بین دیگر شهرستان‌های استان بوشهر بیشترین راه مواصلاتی دارد که نقاط جمعیتی را به هم متصل می‌کند.

وی ادامه داد: تکمیل طرح‌های حوزه نظام سلامت و بهداشت و درمان، تکمیل فضاهای ورزشی، طرح‌های عمران شهری و تکمیل فضاهای ورزشی در اولویت‌های بعدی قرار دارند.

مهرجو افزود: با توجه به استعداد و پتانسیلی که در شهرستان وجود دارد امسال شروع عملیات زمین چمن شماره دوم استادیوم ورزشی شهر خورموج آغاز می‌شود که با توجه به اعتبارات خوبی که در این زمینه در نظر گرفته‌شده در حداقل زمان این پروژه به اتمام برسد.

وی از اتمام جایگاه ویژه استادیوم تختی خورموج خبر داد و تأکید کرد: شهرستان دشتی، تنها شهرستانی در استان بوشهر است که فاقد خوابگاه ورزشی بود که باهمت اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر خوابگاه ویژه ورزشکاران در این شهرستان احداث می‌شود و جایگاه ویژه استادیوم تختی خورموج نیز تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

فرماندار شهرستان دشتی بابیان این‌که در سال جاری در شهر خورموج جهش دو برابری در بحث افزایش سرانه ورزشی خواهیم داشت افزود: سالن سقف کوتاه که یکی از نیازهای شهرستان بود در نظر گرفته‌شده و به ورزش در حوزه آموزش‌وپرورش نیز توجه کرده‌ایم که زمین چمن جدید جهت ویژه آموزش‌ و پرورش احداث می‌شود.

مهرجو تصریح کرد: اعتقاد داریم شهرستان دشتی به لحاظ وجود استعدادهای ورزشی از قابلیت‌های بالایی برخوردار است و تا زیرساخت‌ها نباشد استعدادها ظهور و بروز پیدا نمی‌کند.

وی بابیان این‌که وظیفه ما تکمیل زیرساخت‌های ورزشی است افزود: در برخی محافل گفته می‌شود از تیم ورزشی حمایت نمی‌شود هرچند به برخی از تیم‌ها کمک‌های شده است اما تیم‌داری وظیفه دستگاه‌های اجرایی نیست و چنانچه مجلس شورای اسلامی مصوب کنند که هر شهرستان می‌تواند دو تیم را اداره کند ما این آمادگی راداریم.

مهرجو گفت: ما باید بازیکن پرورش دهید و در اختیار تیم‌های دیگر قرار دهیم و این افتخاری برای شهرستان است.